Газовий скандал у Лозовій. 80 квартир четвертий день без блакитного палива

15.04.2021 12:00 Область Online
Фото ТРК "Лозова" Фото ТРК "Лозова"
Станом на 15 квітня у багатоквартирний будинок по вулиці Ломоносова в Лозовій подачу блакитного палива не відновили. Люди скаржаться на незаконне відключення.

Постачання газу в будинок № 54 по вулиці Ломоносова в Лозовій відключили 12 квітня. Як розповідають місцеві мешканці, незадовго до цього газовики повідомили оголошенням, що в будинку будуть установлюватися лічильники. У понеділок, 12 квітня, робітники служби приїхали й перекрили газ у всьому будинку, проте після встановлення двох індивідуальних лічильників газопостачання не відновили.

За словами лозівчан, газовики заявили, що для відновлення газопостачання мешканцям будинку потрібно укласти договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Читайте також: Як ремонтують дорогу Богодухів – Валки – Нова Водолага – Фото, Відео

– Люди не знали, що потрібно ще якісь договори укладати, – розповідає "Слобідському краю" мешканець будинку Володимир Калбанов. – Якби за 20 днів попередили, що треба укласти договори, люди б підготувалися, зібрали необхідні документи. Але ніхто ніякої інформації не дав.

Зазначимо, що 13 квітня у Лозовій завершили опалювальний сезон, тож мешканці багатоповерхівки залишились без тепла і газу. У будинку живуть сім'ї з дітьми та літні люди. Готувати їжу довелося на електроплитці та в мікрохвильовці, розповідає Володимир.

Обурені мешканці заблокували машину газовиків та повідомили про ситуацію в поліцію. Крім того, питання відключень газу обговорили у міськради. 13 квітня під час засідання виконкому міська влада ухвалила рішення направити звернення до керівництва АТ «Харківгаз». На думку чиновників міськради,  представники Лозівської дільниці Красноградського відділення АТ «Харківгаз» під приводом аварійних ситуацій – витоку газу відключають від газопостачання багатоповерхівки у Лозівській тергромаді. Таким чином, за інформацією міськради, відключили два будинки у Лозовій (будинок 19 на мікрорайоні 1 (ОСББ «Затишок») та будинок 54 по вулиці Ломоносова), та один стояк у будинку в смт Орілька.

– Нам надходили дзвінки з приводу витоку газу. Зупинити їх можна було лише шляхом перекриття газопостачання повністю будинків, або одного стояка, як в Орільці, –- розповів працівникам міськради представник управління експлуатації АТ «Харківгаз» Владислав Гузовський. – У будинку 19 на 1-му мікрорайоні проведено заміни ділянок газопроводів, як у під’їзді, де стався виток, так і в сусідніх, й відновлено газопостачання. Чотири квартири в Орільці до цього часу не підключені, бо не мають технічної документації й не уклали договори на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Щодо будинку 54 по вулиці Ломоносова, там ведуться роботи з встановлення побутових лічильників газу у квартирах за кошти газорозподільчої компанії та проводиться технічне обслуговування запірних пристроїв. Пуск газу виконуватиметься за умови наявності повного доступу до газоспоживних пристроїв по квартирах та наявності відповідних договорів на техобслуговування газових приладів. На даний час підписано акти розмежування балансової належності.

Читайте також: У Пісочині восени має з’явитися нова амбулаторія 

Раніше вартість технічного обслуговування входила до тарифу на газ, пояснює Владислав Гузовський. Діяло Положення про технічне обслуговування. Тепер воно скасовано, і своєчасність проведення технічного обслуговування покладено на власників та утримувачів будинків.

Владислав Гузовський повідомив, що АТ «Харківгаз» має відповідні дозвільні документи на технічне обслуговування. Свою послугу оцінює у 200 гривень за рік з одного газового пристрою. За його словами, Лозівська дільниця "Харківгазу" підписала вже 4000 договорів на техобслуговування.

Зразок свого договору АТ «Харківгаз» жителям будинку № 54 по вулиці Ломоносова для вивчення так і не надало, хоча вони неодноразово просили про це.

У Лозівській міській раді закликали газовиків провести роз’яснювальну роботу серед населення й перевести цю роботу в законну площину.

– Перш ніж вимагати від мешканців будинку такі угоди, потрібно було з ними зустрітися й пояснити існуючі вимоги до технічного обслуговування внутрішніх газових мереж, – зауважив перший заступник Лозівського міського голови Олександр Жидков. – Надати перелік необхідної документації й дати час людям зібрати пакет документів, а не йти на хитрощі й не заганяти їх у безвихідь. Спочатку під приводом аварійних ситуацій припиняти газопостачання, а потім для повторного підключення вимагати договори.

Також чиновник звернув увагу, що на період карантину заборонені будь-які відключення, навіть за борги.

У зверненні до АТ «Харківгаз» акцентують увагу на тому, що Лозівська тергромада перебуває у «червоній» зоні епіднебезпеки, вимагатимуть припинити відключення будинків від газопостачання й проситимуть провести широку роз’яснювальну роботу серед населення.

 

Автор: Тамара Кіч