Масова загибель бджіл у Харківській області — відомі результати перевірки

26.07.2018 09:00 Область Online
Фото: propozitsiya.com Фото: propozitsiya.com

У червні місяці поточного року до Золочівського відділення поліції надійшло кілька звернень від власників пасік, які скаржилися з приводу масової загибелі бджіл на території району. Заявники вважали, що комахи померли від отрутохімікатів, які застосовували фермерські господарства під час обробки посівів гороху.

Згідно з висновком експертного дослідження Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз, речовин хімічних виробництв та спеціальних хімічних речовин, сильнодіючих та отруйних речовин у мертвих комах виявлено не було. В червні місяці поточного року до Золочівського відділення поліції надійшло кілька звернень від власників пасік, які скаржилися з приводу масової загибелі бджіл на території району. 


 Нагадаємо: 

Масова загибель бджіл під Харковом: у поліції проводять перевірку

 


Заявники вважали, що комахи померли від отрутохімікатів, які застосовували фермерські господарства під час обробки посівів гороху.

Згідно з висновком експертного дослідження Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз, речовин хімічних виробництв та спеціальних хімічних речовин, сильнодіючих та отруйних речовин у мертвих комах виявлено не було. Також було зазначено, що у складі препарату «Антиколорад Мак», який був застосований при обробці посівів, міститься імідаклоприт, що відповідає інформації, зазначеній у сертифікаті якості.

Крім того, протоколом випробовувань Національного наукового центру «Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини» було виявлено наявність на пасіці інфекційних та інвазійних захворювань бджіл.

Проведені дослідження не довели причетності агрофірм до факту загибелі бджіл. Тому, за відсутності даних, які б вказували на наявність кримінального правопорушення, та згідно із Законом України «Про звернення громадян», перевірку за фактами звернень громадян було закінчено. Також було зазначено, що у складі препарату «Антиколорад Мак», який був застосований при обробці посівів, міститься імідаклоприт, що відповідає інформації, зазначеній у сертифікаті якості. Про це повідомили у поліції Харківщини.

Крім того, протоколом випробовувань Національного наукового центру «Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини» було виявлено наявність на пасіці інфекційних та інвазійних захворювань бджіл.

Проведені дослідження не довели причетності агрофірм до факту загибелі бджіл. Тому, за відсутності даних, які б вказували на наявність кримінального правопорушення, та згідно з Законом України «Про звернення громадян», перевірку за фактами звернень громадян було закінчено, наголосили у прес-службі ГУНПУ в Харківській області.

Микола Мельник