На Харківщині окупанти створюють фільтраційні табори та вивозять місцевих жителів до росії

21.04.2022 18:40 Область Online
На окупованих територіях росіяни мобілізують місцевих жителів до лав своїх збройних сил або вивозять мешканців на свою територію. Люди проходять через фільтраційні табори, де виявляють ветеранів 2014 року.

Про це повідомляє голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов в інтерв'ю Українській правді.

— Загалом у мешканців окупованих територій зараз є два виходи. Перший – виїжджати на територію рф. Вони (росіяни. – Ред.) це представляють як єдиний план порятунку. Другий варіант, якщо люди все-таки вирішують залишатися – це ставати до лав збройних сил, – каже Синєгубов.

В Ізюмі та Ізюмському районі росіяни зараз намагаються проводити мобілізацію. Вони шантажем змушують місцевих приєднуватися до збройних сил російської федерації.

Часто людей з окупованих територій вивозять до росії, щоб створити позитивну картинку, в якій російська армія виступає нібито рятувальниками. Хоча насправді самі доводять ситуацію у містах України до катастрофи.

— Вони беруть місто в облогу, доводячи його до гуманітарної катастрофи, не забезпечуючи ані «‎зелених» коридорів для евакуації, ані коридорів для постачання гуманітарної допомоги. Коли люди починають голодувати, вони починають грати в добрих поліцейських і пропонують вихід – порятунок, наприклад, «‎зелений» коридор із села Липці до свого Бєлгорода, – пояснює тактику окупантів голова ХОВА.

У Харківській області декілька тисяч мешканців були змушені виїхати на територію росії, проте більшість залишається на місці. У «‎евакуйованих» людей росіяни забирають мобільні телефони та паспорти. Через відсутність документів громадянам України дуже важко виїхати з території російської федерації.

Наразі українська влада не має інформації, що відбувається з депортованими українцями, але Міністерство реінтеграції окупованих територій розробляє програми, за якими можна буде розпізнати вивезених людей і зв'язатися з ними задля допомоги та вивезення на безпечні території.

Крім того, російські окупанти створюють фільтраційні табори, де намагаються виявляти патріотично налаштованих людей, тобто ветеранів, волонтерів тощо.

Військові адміністрації вживають заходів на підконтрольних територіях, щоб росіяни не змогли встановити людей, які воювали у 2014 році. Це робиться тому, що окупанти вилучають з управлінь соцзахистів списки громадян, які користуються пільгами колишніх військових, правоохоронців.