Борівщина: окупанти призначили свого коменданта та не пропускають гумконвої

Ілюстративне фото Ілюстративне фото
Борівська селищна рада повідомила оперативну інформацію щодо ситуації в громаді станом на 15:00 19 квітня.

Зараз на території громади спостерігається велика кількість російської техніки та військових. Вони заселяються у покинуті будинки та квартири місцевих.

– Є свідчення, що у Боровій окупанти призначили свого коменданта. За попередніми даними, це російський військовий Раздорожний Сергій Васильович. Google ідентифікує цю особу, як керівника військової комендатури Новосибірського гарнізону РФ, – повідомляють у Борівській селищній раді.

За їх інформацією, окупанти повідомляють місцевим, що Борівщина має стати частиною так званої «ЛНР». Крім того, обіцяють відновити зв’язок і транспортне сполучення з Куп’янськом. На території громади військові рф встановили блокпости і повністю контролюють пересування жителів. В'їзд та виїзд з громади наразі неможливий.

18 квітня у Борівську центральну лікарню спробували доставити медикаменти, зокрема анестезію. Окупанти не пропустили вантаж та розвернули машину. Така ж сама ситуація і з гумдопомогою.

– Рашисти не пропускають гуманітарні конвої на окуповані території, натомість або забирають їх собі і користуються самі, або роздають людям під виглядом російської гуманітарки, – пишуть у селищній раді.

На території громади люди тривалий час залишаються без пенсій, соціальних виплат. Через окупацію неможлива і виплата заробітної плати. Спокійна обстановка зараз у Боровій, Богуславському, Підвисочанському, Гороховатському і Підлиманському старостинських округах. Не вдається отримати інформацію про Першотравневий і Чернещинський старостинські округи.

– На інших територіях періодично чутно обстріли та звуки близьких боїв, повідомляється про випадки мародерства та жорстокого ставлення до місцевого населення з боку російських військових. Найбільш напруженою у воєнному плані залишається обстановка в Пісках-Радьківських та Ізюмському старостинському окрузі, – підсумували у селищній раді.

Автор: Максим Леман