На реконструкцію Шарівського палацу на Харківщині планують залучити державні та міжнародні інвестиції

09.02.2021 13:39 Область Online

У Харківській обласній раді розробляють концепцію пристосування Шарівського палацово-паркового комплексу під туристичний об’єкт.

Розвиток пам’ятки архітектури Національного значення «Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба» має відбуватися відповідно до чіткої і зрозумілої стратегії. На цьому наголосила заступниця голови Харківської облради Валерія Мураєва під час наради в облраді, в якій взяли участь керівники профільного управління облради, департаментів ХОДА, а також Харківського організаційно-методичного центру культури і туризму й КП «Знахідка».

Як зазначила Валерія Мураєва, Шарівський палацово-парковий комплекс має величезний туристично-рекреаційний потенціал. А пандемія коронавірусу спричинила розвиток внутрішнього туризму. Тому дуже важливо привести у належний стан об’єкти, які розташовані на території комплексу, підкреслила заступниця голови облради.

За словами Валерії Мураєвої, реорганізації, впорядкуванню і розвитку Шарівки заважає те, що ця пам’ятка архітектури не є цілісним майновим комплексом, має не упорядковані питання із власністю земельної ділянки, застарілу проєктно-кошторисну документацію з реконструкції та розвитку, а також брак фінансування.

Читайте також: Наталинська громада ризикує втратити більшу частину свого бюджету

– Фінансування такого масштабного проєкту коштом обласного бюджету не є прийнятним за сьогоднішніх обставин, тому ми маємо вивчити варіанти залучення міжнародної підтримки через участь у грантах та державних проєктах, зокрема «Велика реконструкція», – наголосила Валерія Мураєва.

Для того щоб комплекс розвивався без перешкод, потрібно визначити стратегію розвитку Шарівського палацово-паркового комплексу як єдиного архітектурного, туристичного та культурного простору в регіоні.

Читайте також: У Красноградській громаді відновлюють автобусне сполучення між селами

– Вважаю необхідним підключити усі структури, які можуть бути задіяні у визначенні чіткого алгоритму кроків. Пропоную з’ясувати усі варіанти й можливості зміни балансоутримувача тих об’єктів комплексу, які мають статус пам’яток архітектури національного значення, привести у належний стан договірну документацію та змінити технічні завдання, упорядкувати земельні питання, а також оновити проєктно-кошторисну документацію. Ці кроки дадуть змогу подаватися на участь у проєктах з метою залучення передусім державного фінансування, – підкреслила Валерія Мураєва.

За результатами наради було прийнято рішення розробити концепцію пристосування Шарівського палацово-паркового комплексу під туристичний об’єкт та музейний відділ Харківського художнього музею, відпрацювати можливості сталого функціонування комплексу як єдиного культурного простору.