На Харківщині почали будувати онкоцентр

12.12.2018 15:50 Область Online
Фото: ХОДА Фото: ХОДА
12 грудня на будівельному майданчику, де має з’явитися новий обласний онкоцентр, заклали «перший камінь».

Задля того, аби не припиняти лікування пацієнтів у наявному онкоцентрі на час будівництва, процес розбили на кілька черг. Деталі зведення важливого об’єкта сьогодні голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична обговорила з проектувальниками та будівельниками під час робочої наради. 

 Тривалий час людям обіцяли покращити умови в онкоцентрі, але за цей період дуже застаріла інфраструктура – і морально, й інженерно, і фізично, тому потрібно було кардинально змінювати ситуацію. На початку 2018 року ми прийняли рішення щодо створення нового надсучасного онкологічного комплексу, а сьогодні розпочинаємо його будівництво,  сказала Юлія Світлична.

Вона відзначила, що розтягувати строки будівельних робіт не будуть. Перед усіма, хто залучений у процес, поставлено завдання реалізувати проект максимально якісно та в найкоротші терміни.

Так, першим збудують лікувально-діагностичний корпус. Він розміститься на вільному майданчику на вулиці Лісопарковій, 4. Після цього до новобудови переведуть ті відділення, що працюють у старих корпусах онкоцентру. Далі планується демонтаж старих корпусів та будівництво на їх місці відділення променевої терапії. Також заплановано реконструкцію наявного хірургічного корпусу під поліклініку та прибудову харчоблока. Третьою чергою стане упорядкування території онкоцентру. Загалом лікувально-діагностичний корпус розрахований на 510 ліжко-місць.

 Загальна площа онкологічного комплексу складатиме 48 тисяч квадратних метрів. Загальна площа території онкологічного центру — близько 11 гектарів. Це дуже масштабне будівництво, — відзначив директор Департаменту капітального будівництва ХОДА Сергій Жуков. — З боку вулиці Лісопаркова комплекс матиме чотири поверхи, в тому числі цокольний, з боку поліклініки – два поверхи.

Головний архітектор проекту Олександр Чуб, який представляє інститут «Харківпроект», відзначає: для майбутнього будівництва обрано чи не найкращий майданчик у місті.
 Майданчик обрано дуже вдало. Це паркова зона. Ми тісно співпрацюємо з медиками Харківського обласного центру онкології. Вони складали медичне завдання, яке лягло в основу нашої роботи, і зараз вони погоджують ті планування, які є в проекті,  розповів Олександр Чуб.

Будувати онкоцентр будуть коштом обласного бюджету, зазначила Юлія Світлична.
— Крім того, звертатимемося до центральних органів влади та міжнародних партнерів – для придбання нового обладнання та укріплення інфраструктури та, звичайно, для того, щоб наші лікарі мали можливість навчатися нових методик лікування онкологічних хвороб, — сказала керівник ХОДА.

Вона також наголосила, що будівництво нового онкоцентру жодним чином не скасовує необхідність проведення робіт у тих приміщеннях, де зараз лікують пацієнтів.
— Інфраструктуру, яка є в нинішньому онкоцентрі, продовжимо підтримувати. У тому числі сьогодні передаємо нове обладнання. Будемо підтримувати проведення ремонтних робіт, щоб у пацієнтів і лікарів були нормальні умови ще до того, як ми збудуємо новий надсучасний онкологічний комплекс,  додала Юлія Світлична.

Директор Харківського обласного центру онкології Денис Скорий відзначив, що значний обсяг ремонтних робіт у закладі провели вже цього року. Так, у корпусі, який зносити не планують, вже виконано капітальний ремонт покрівлі. Окрім цього, було відкрито два реанімаційні відділення.

 У кожному відділенні — а їх у нас 12 — виконані поточні та капітальні ремонти палат, перев'язувальних, маніпуляційних. Ми отримали низку діагностичної та лікувальної апаратури, яка істотно підвищила рівень і діагностики, і лікування наших пацієнтів. Зокрема, отримали фактично все обладнання для відділення реанімації та інтенсивної терапії. Це функціональні ліжка, апаратура, що стежить, низка дихальної апаратури тощо,  розповів Денис Скорий.

Волонтер Олена Шержукова, що курує роботу «Української федерації боротьби проти раку» та входить до складу обласної робочої групи, яка опікується питаннями будівництва онкоцентру, подякувала голові ХОДА за її ініціативу щодо створення нового онкологічного корпусу в Харкові.

Читайте також: Дитячий майданчик з камерами та WI-FI встановили в Зачепилівській громаді

 Коли облдержадміністрація та депутатський корпус підтримують лікарів та, в першу чергу, пацієнтів, це дорогого вартує. І ми знаємо, що це ваша ініціатива. Ви виступили на підтримку лікарського колективу цього медичного закладу,  сказала Олена Шержукова.
Вона підкреслила, що лікуватися на Харківщину їдуть пацієнти з багатьох регіонів України, і будівництво сучасного онкоцентру є важливим проектом не тільки для нашої області.