На Харківщині судитимуть фермера, який незаконно викопав пісок на півмільярда гривень

23.09.2020 11:15 Область Online

Обвинувальний акт за фактом встановлених правопорушень уже направили до суду.

Досудове розслідування незаконної діяльності фермера проводили співробітники поліції спільно з працівниками Управління стратегічних розслідувань та спеціалістами Державної екологічної інспекції у Харківській області під процесуальним керівництвом прокуратури. 

Правоохоронці встановили, що керівник фермерського господарства з липня по листопад 2019 року на території села Шестакове Вовчанського району без спеціального дозволу видобував пісок та викопав два кар’єри загальною глибиною майже 11 метрів. Добутий пісок чоловік потім продавав іншим громадянам.

Були проведені  інженерно-екологічна і судово-економічна експертизи, які показали, що незаконний видобуток піску створив небезпеку для довкілля та вивів землі із сільськогосподарського обороту, що призвело до втрати їх родючості та порушення структури грунту. Збиток державі становив понад 612 мільйонів гривень.

3 вересня 2020 року підприємцю повідомили про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 240 та ч. 1 ст. 254 Кримінального кодексу України. Чоловіку загрожує позбавлення волі від 5 до 8 років. 

Читайте також У Харкові затримали злодія, який обкрадав церкви в Україні