Осередки небезпечної інфекції знайшли у 22 районах області

04.07.2019 16:39 Область Online
Фото:kz.everydayme.com Фото:kz.everydayme.com
Цьогоріч до реанімацій потрапили троє людей, хворих на лептоспіроз.

Усі захворілі інфікувалися під час риболовлі на Печенізькому водосховищі у Вовчанському районі (двоє людей) та ставку у Дворічанському районі.

Про це повідомляють у державній установі «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України». 

Природні осередки лептоспірозу фахівці лабцентру виявили у 22 районах області та околицях Харкова. У межах цих осередків розташовані 76 населених пунктів. Більшість природних осередків причетні до заплав річок і деяких ставків.

 – Значну епідемічну небезпеку мають осередки у місцях масового відпочинку населення – біля Печенізького та Оскільського водосховищ, рекреаційної зони вздовж р. Сіверський Донець на території Чугуївського, Зміївського, Балаклійського районів, – застерігають у лабцентрі. 

За результатами лабораторних досліджень цьогорічі позитивні результати  на лептоспіроз отримали від дрібних ссавців, відловлених у:

  • с. Стариця та м. Вовчанськ Вовчанського району
  • смт Кегичівка
  • с. Маховик Красноградського району
  • с. Заленійне Зачепилівського району
  • с. Березівка Золочівського району.

Рівень інфікованості досліджених ссавців складає 14,0 %.

Щоб запобігти хворобі варто:

  • уникати купання у незнайомих водоймах, особливо поблизу ділянок з густою рослинністю та випасом сільськогосподарських тварин, не заходити у воду при наявності на шкірі відкритих ран та подряпин;
  • не рибалити, стоячи у воді босоніж, — треба користуватися гумовими чоботами;
  • роботи по заготівлі сіна, збиранню врожаю на вологому ґрунті, догляду за тваринами проводити у вологонепроникному взутті, гумових рукавичках;
  • продукти харчування зберігати у недоступній для дрібних ссавців тарі.

При виникненні підозри на захворювання треба негайно звернутися по медичну допомогу, своєчасно отримане лікування допоможе уникнути летальних наслідків.


Для довідки

Лептоспіроз — спільне для людей і тварин особливо небезпечне інфекційне захворювання, при якому уражуються нирки, печінка, нервова система та летальність сягає понад 10 %. Джерелом інфекції для людини частіше є дрібні ссавці, можуть бути й свійські тварини. Захворювання має виражену літньо-осінню сезонність. Зараження людей відбувається при сінокосі та випасі тварин на луках, під час риболовлі та купання у відкритих водоймах, куди збудник потрапляє з виділеннями дрібних ссавців та інших тварин. Особливо небезпечні неглибокі заплави, де лептоспіри активно розмножуються у теплій воді та які  заросли очеретом.

До організму людини лептоспіри потрапляють через мікротравми шкіри, слизові оболонки, при ковтанні інфікованої води. Перші ознаки захворювання виникають через 1-2 тижні після інфікування у вигляді підвищення температури тіла до 39-40˚С, сильного головного болю та у м’язах ніг, крововиливу в склери очей та висипання на шкірі, ознак жовтяниці.