Осінні перетворення Малинівської ОТГ: у громаді відремонтували актову залу та зробили міні-сквер

29.10.2020 16:53 Область Online
Фото: malinivska-sr.gov.ua Фото: malinivska-sr.gov.ua
Цієї осені в Малинівському будинку культури з’явилася комфортна і затишна актова зала. У Старій Гнилиці тепер є міні-сквер з оновленим пам’ятником жертвам Другої світової війни. А загалом у громаді розпочався перехід до роздільного збору сміття. Ці перевтілення вдалися завдяки активній участі жителів громади в обласному конкурсі «Разом в майбутнє».

Як у театрах Харкова

Кожного року жителі Малинівської громади стають активнішими та ініціативнішими. Про це свідчать результати участі ОТГ в обласному конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє». У 2018 році Малинівська громада виграла два міні-проекти, у 2019 році – три. Цьогоріч переможцями конкурсу стали одразу п’ять ідей, поданих жителями Малинівської ОТГ.

– Участь і перемога у цьому конкурсі дуже важлива для нас, бо якщо взяти вартість будь-якого проекту, то нам самим його буде важко реалізувати фінансово. А так, коли 50 на 50, то це вже інша справа, – наголошує Малинівський селищний голова Микола Семер’янов. – Ще один позитивний момент конкурсу – залучення людей до розвитку громади. Жителі і громадські організації підключаються до цього процесу і підказують нам важливі речі, на яких ми повинні зробити акцент. Люди стають ініціативнішими і пропонують шляхи розв’язання тієї чи іншої проблеми, зокрема і за допомогою конкурсу «Разом в майбутнє».

Один із п’яти проектів-переможців, які цієї осені презентували в громаді, має назву «Культурне дозвілля». У «Центрі культури та дозвілля» (по-старому – Будинок культури) Малинівки в актовій залі зробили капітальний ремонт: відремонтували підлогу, поштукатурили і пофарбували стіни, додали освітлення, закупили комфортні театральні крісла, встановили кондиціонери. А перед цим за кошти селищної ради зробили сцену – відремонтували підлогу, оновили освітлення, штори та завісу. У цій актовій залі проходять культурно-масові заходи громади, зокрема шкільні випускні. Також у Центрі займаються вокальні, хореографічні й танцювальні гуртки.

– Тут встановлено комфортні крісла, як у театрах Харкова. Людина комфортно відчуватиме себе в залі, де не провалюється підлога, де не холодні обшарпані крісла. Ти приходиш і із задоволенням дивишся, як твоя дитина виступає, – підкреслює Микола Семер’янов. – Також великим плюсом нової зали є кондиціонер. Тут у червні проходять випускні, і в літню спеку там просто було неможливо перебувати, тепер усе буде по-іншому. Ми хотіли відкриття актової зали ознаменувати концертом, утім, на жаль, карантинні обмеження посилили, а ми не будемо йти всупереч карантину.

Ініціатором цих перевтілень у «Центрі культури і дозвілля» стала громадська організація «Малинівська первинна організація об’єднаного союзу інвалідів Афганістану». Як розповідає заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Євген Чудний, з представниками цієї організації разом вирішували, який проект можна реалізувати, що буде корисним для всіх без винятку жителів громади.

Читайте також: Чугуїв отримає понад 5 мільйонів гривень на утеплення школи

– Знайшли спільний компроміс працювати в напрямку покращення актової зали, оскільки це буде користь усім жителям громади – від дітей до літніх людей. Загалом завдяки участі в різних конкурсах, і міжнародних зокрема, у нас є Молодіжний ХАБ, сучасна сесійна зала, а тепер з’явилася і комфортна та затишна актова зала, – ділиться Євген Чудний.

Цей проект обійшовся в 297 тисяч 22 гривні, половина з них – 148 тисяч 511 гривень – це гроші з обласного бюджету. 133 тисячі 660 гривень виділила Малинівська селищна рада, а майже 15 тисяч гривень – це гроші конкурсанта.

Зекономлені кошти на медицину

Також у рамках обласного конкурсу «Разом в майбутнє» в Малинівській амбулаторії встановили сонячні батареї – вони тепер повністю покривають витрати електроенергії завдяки виробленню електрики сонячною енергією. За словами спеціаліста із залучення інвестицій Малинівської селищної ради Людмили Бобкової, це дозволить зекономити десятки тисяч гривень на рік.

– Наразі в місяць економія складає десь півтори тисячі гривень. Ми розуміємо, як воно повинно працювати, щоб приносило максимальну економію. В амбулаторії газове опалення, але ми можемо обігрівати кондиціонером і обігрівачем, оскільки у нас є надлишок електроенергії. Споживання в пік – це максимум до 5 кіловатів, однак станція розрахована практично на 8 кіловатів, – розповідає Людмила Бобкова. – Будівля амбулаторії побудована за всіма нормами енергоефективності. За рахунок цього ми можемо заощадити гроші і перерозподілити їх. Ми розраховували, що економія в рік повинна складати 20–25 тисяч, які підуть на покращення медичних послуг.

Зокрема, в майбутньому керівництво громади хоче придбати в амбулаторію мобільну лабораторію аналізу крові і сечі. Це дозволить пацієнту вже через годину побачити результат у своїй електронній картці.

– Цей аналізатор крові та сечі коштує 300 тисяч гривень, будемо його подавати в грантові програми. Поки ми не перемагали, але продовжимо брати участь. І зекономлені кошти на електроенергії будуть спрямовані на хімреактиви, – підкреслює Людмила Бобкова.

Реалізація цієї ідеї обійшлася в 192 тисячі 306 гривень. Як зазвичай були залучені кошти обласної ради (96 тисяч 153 гривні), селищної ради (86 тисяч 538 гривень) та авторів мініпроекту (9 тисяч 615 гривень).

Читайте також: Мотузковий парк, скеледром, амбулаторія: Нововодолазька ОТГ втілила нові проєкти розвитку

Найдорожчим міні-проектом, реалізованим цьогоріч у Малинівській ОТГ в рамках «Разом в майбутнє», стала «Система роздільного збирання сміття». Його вартість – 300 тисяч гривень. Половину суми виділили з обласного бюджету, 135 тисяч гривень – із селищного, а решту 15 тисяч гривень зібрали автори проекту – всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України».

– Встановили територією громади 10 майданчиків для роздільного збору сміття, там стоять два контейнери – для скла і пластику. Вони розташовані в загальній доступності, переважно на центральних вулицях ОТГ. Це початок переходу громади до роздільного збору сміття. Надалі будемо привчати людей до роздільного збору сміття і продовжимо встановлювати ще більше таких майданчиків на території Малинівської ОТГ, – наголошує Микола Семер’янов.

«Не думав, що таке може бути»

Ще два міні-проекти були реалізовані в Старій Гнилиці. Там реконструювали пам’ятник жертвам Другої світової війни – жителям села, які пішли на війну і не повернулися. За словами Євгена Чудного, колишній пам’ятник уже втратив свій естетичний вигляд, на ньому вже були нечитабельні прізвища.

Цей проект був написаний за допомогою громадської організації «Первинна організація ветеранів України Старогнилицької сільської ради».

Там, де стояв пам’ятник, тепер зробили міні-сквер пам’яті. Виклали доріжку тротуарною плиткою, поставили лавочки, урни та вуличні ліхтарі, а найголовніше – реставрували пам’ятник: зробили фотографію з фрагментом Другої світової війни, повністю відновили прізвища всіх людей, які віддали життя за свободу своєї країни, і провели освітлення.

Читайте також: «Пацієнти навіть не мріяли про такі умови»: як змінилися медзаклади Пісочинської громади

Микола Семер’янов зазначає, що тепер цей пам’ятник зроблений так, що до нього цікаво підійти і подивитися.

– Це місце вшанування пам’яті, щоб підростаюче покоління знало, що ці люди віддали життя за свободу. До того ж воно має естетичний приємний вигляд, – каже голова Малинівської ОТГ. – На відкритті до нас підійшов ветеран війни, який був приємно здивований: «Я не думав, що таке може бути. Я думав, що про нас уже забули, а виявляється, що ні». Наскільки я знаю, це єдиний у цьогорічному конкурсі «Разом в майбутнє» проект, який спрямований на відновлення пам’ятника Другої світової війни.

Реалізація цієї ідеї обійшлася в 135 тисяч гривень. 67 тисяч 500 гривень виділили з обласного бюджету, 60 тисяч 750 гривень – із селищного. Решту грошей дав конкурсант.

У Старій Гнилиці приділяють увагу як минулому, так і майбутньому. Для розвитку і здорового способу життя молоді на території Старогнилицького ліцею з ініціативи батьківської ради встановили спортивний майданчик. Місце для занять спортом на території закладу було, однак бракувало спортивних елементів. До того ж майданчик розташовувався не в зручному місці, за котельнею, тому з вікон вчителям не було видно дітей. А тепер майданчик – перед самими вікнами школи.

– На майданчику є все необхідне для занять спортом – турнік, бруси, тренажери для преса і ніг тощо. У громаді йде пропаганда здорового способу життя, в рамках якої ми і створюємо місця для заняття спортом і фізкультурою, – підкреслює Микола Семер’янов.

Крім майданчика, в рамках проекту на території закладу встановили лавки, урни та огорожу. Загалом ці всі перетворення коштували 196 тисяч 640 гривень. З них половину виділили з обласного бюджету, 88 тисяч 488 гривень – із селищного. Решту грошей зібрали ініціатори проекту.

Читайте також: Сергій Чернов: «Варто шукати нові можливості розвитку громади навіть у такий складний рік»

Загальна вартість усіх п’яти проектів становила 1 мільйон 120 тисяч 968 гривень, з яких майже половина, а саме 504 тисячі 436 гривень – це кошти Малинівської селищної ради.

Автор: Савелій Мякушко