Освітянці з Ізюмщини повідомлено про підозру у співпраці з окупантами

02.10.2022 12:00 Область Online
Жінка добровільно обійняла посаду в. о. директора Бабенківської загальноосвітньої школи на тимчасово окупованій території Харківської області.

За процесуального керівництва Ізюмської окружної прокуратури Харківської області повідомлено про підозру жінці за фактом здійснення дій, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора в закладі освіти (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, жінка, яка до початку повномасштабного російського вторгнення працювала вчителем у Липчанівському ліцеї в Ізюмському районі, «перевзулась» та почала співпрацювати з окупантами. 

У травні вона погодилась на пропозицію представників країни-агресора та обійняла посаду «в. о. директора» Бабенківської загальноосвітньої школи при окупаційній владі. Колаборантка впроваджувала стандарти освіти держави-агресора, насамперед, за російськими підручниками. 

Двох своїх колег освітянка направила на курси підвищення кваліфікації на базі одного з інститутів м. Курськ рф для отримання відповідних знань викладання російської освіти.

30 вересня колаборантці повідомлено про підозру. 

Досудове розслідування та оперативний супровід проводять співробітники відділу спеціальної поліції ГУНП у Харківській області.

 

Автор: Інна Можейко