Попри обстріли, у чотирьох районах Харківщини проходять жнива

15.07.2022 16:50 Область Online

У Харківській області продовжуються жнива на території чотирьох районів, які підконтрольні Україні.

Про це повідомляє Харківська обласна військова адміністрація.

Жнива проходять на території чотирьох районів Харківської області. Це Лозівський та Красноградський райони, а також на частині територій Богодухівського і Чугуївського районів.

Одним з головних викликів цьогорічних жнив є мінування сільськогосподарських полів. Через мінування деяка кількість полів Харківщини тимчасово не придатна до вирощування культур.

– Максимально робиться все, щоб якнайшвидше надати можливість аграріям виконати збиральні роботи. Інформацію щодо площ розмінування сільськогосподарських земель постійно тримаємо на контролі, – сказав голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Також, за інформацією ДСНС України в Харківській області, з 3 липня в області було сім випадків загоряння полів унаслідок обстрілів. Загалом відомо, що згоріли понад 46,6 гектара пшениці та два гектари ячменю в Ізюмському і Чугуївському районах.

Станом на 14 липня аграрії намолотили 37 тисяч тонн пшениці з площі майже 11 тисяч гектарів, 15 тисяч тонн ячменю з площі в чотири з половиною гектари та майже три тисячі тонн гороху з площі трохи більше півтори тисячі гектарів.

– На сьогодні лідерами за темпами збирання є господарства Лозівського району, де обмолочено 12 % площ ранніх зернових і зернобобових культур та зібрано 23 тисячі тонн зерна нового врожаю, – розповів виконувач обов’язків директора Департаменту агропромислового розвитку ХОВА Костянтин Панфілов.