СБУ виявила списки всіх «посадовців» окупаційних адміністрацій на Харківщині

15.09.2022 15:38 Область Online
Фото: radiosvoboda.org Фото: radiosvoboda.org
У Харківській області співробітники СБУ отримали повні списки з даними представників колишньої окупаційної адміністрації та осіб, які співпрацювали з ними.

Служба безпеки продовжує масштабні стабілізаційні заходи у прифронтових районах сходу України. Тільки за останні дні після деокупації Харківської області встановлено місцезнаходження і затримано 16 місцевих колаборантів. Тринадцятьом з них уже повідомлено про підозри у вчиненні злочинів та одинадцятьом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Загалом у звільнених населених пунктах Харківщини співробітники СБУ провели поглиблену перевірку близько 7000 осіб. Про це повідомляють в Управлінні СБУ Харківської області.

– Також у ході оперативних дій на звільнених територіях співробітники СБУ отримали повні списки з установчими даними представників колишньої окупаційної адміністрації та осіб, які співпрацювали з ними. Крім того, виявлено реєстри «податкової служби» загарбників. До цих «документів» окупанти вносили всі комерційні структури та їх керівників, які фінансували збройну агресію проти України через сплату так званих «податків» до бюджету рф, – ідеться у повідомленні.

Під час слідчих дій за місцями перебування зловмисників вилучено покинуту окупантами «касу» з російськими банкнотами на понад 21 мільйон рублів і документальні матеріали з доказами злочинних дій на користь країни-агресора.

У межах кримінальних проваджень, розпочатих за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану, та колабораційної діяльності, тривають досудові розслідування.

Наразі на деокупованій території сходу Служба безпеки продовжує комплексні заходи щодо виявлення і притягнення до відповідальності всіх учасників окупаційних угруповань та їх поплічників.

Автор: Володимир Олександров