Скільки пожеж в екосистемах Харківщини спричинили обстріли за добу: оновлені дані

17.03.2024 12:26 Область Online
Пожежа в екосистемі / Фото ілюстративне Пожежа в екосистемі / Фото ілюстративне

Окупанти продовжують випалювати українську землю на теренах Харківської області. Лише за добу тут було знищено більше 1 гектара території. 

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Головне управління ДСНС України у Харківській області та очільника ХОВА Олега Синєгубова.

Протягом доби у Харківській області сталося 9 пожеж в екосистемах, 2 з яких були спричинені російськими обстрілами. Вони виникли о 16:14 у селі Липці Липецької громади та о 20:35 у селі Довгеньке Вільхуватської громади. 

У першому випадку агресор завдав авіаудару із застосуванням КАБ. Пошкоджено заклад освіти та приватний будинок, а площа пожежі, яка виникла на місці влучання, склала 100 кв. м. У другому випадку ворог поцілив по відкритій території, де спричинив пожежу на площі в 1 га.

– Решту пожеж спричинили самі українці, продовжуючи господарювати таким варварським способом, як випалювання сухостою, – зазначили пожежники. 

В результаті обох обстрілів обійшлося без постраждалих.

Нагадаємо, за 2023 рік на Харківщині сталося понад 1116 пожеж в екосистемах, з яких 117 спричинили ворожі обстріли. Проте основною причиною їх виникнення став людський фактор.

Нагадаємо також, Харківщина опинилася серед лідерів найбільш екологічно постраждалих областей. Саме тут протягом двох років війни рф завдала шкоди довкіллю на майже 11,5 мільйона доларів, що робить її третьою областю з найвищими екологічними пошкодженнями. 

Автор: Анна Хливнюк