Судитимуть зрадника, який збирав дані про ЗСУ на Харківщині

29.05.2024 18:19 Область Online
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

Судитимуть зрадника, який переїхав з Харкова до рф та створив агентурну мережу для отримання інформації по дислокації ЗСУ у Харкові та області.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

Досудовим розслідуванням встановлено, що після 2014 року харківʼянин переїхав до рф та отримав російське громадянство.

Обвинувачений встиг попрацювати в окупованому Луганську на посаді «заступника начальника відділення з розкриття злочинів проти особи карного розшуку жовтневого ру мвс лнр». У 2021 році він отримав диплом юриста Курського державного університету.

25 лютого 2022 року чоловік вступив до лав спеціального загону швидкого реагування «Рысь» федеральної служби військ національної гвардії рф, головним завданням якого була участь у бойових діях, направлених на окупацію Харківщини.  

У червні 2022 року він, перебуваючи в окупованому на той час Купʼянську, добровільно зайняв посаду «исполняющего обязаности помощника главы временной гражданской администрации Харьковской области».

Головною метою обвинуваченого було створення агентурної мережі у регіоні. Для цього він залучив своїх проросійських знайомих, які проживають у Харкові та області. Вони передавали обвинуваченому інформацію щодо об’єктів із зазначенням їх територіальної прив’язки, на яких перебувають військовослужбовці ЗСУ, а також надсилали дані про місця ураження російських обстрілів.  

Крім того, один з інформаторів готував для обвинуваченого список певних посадових осіб військових навчальних закладі Харкова як «кандидатів» для вербування російськими спецслужбами.  

Обвинуваченого оголошено у розшук. За процесуального керівництва прокурорів Харківської обласної прокуратури йому інкриміновано державну зраду та колабораційну діяльність.

Нагадаємо, що за матеріалами СБУ 12 років позбавлення волі отримав ще один колаборант з колишнього «мвд рф» на Харківщині.

Нагадаємо також, що на Харківщині викрито чоловіка, який активно підтримував «русский мир» та був прихильником всього радянського.

Автор: Валерія Ткаленко