У Харківській області звільнили 421 населений пункт

16.09.2022 18:00 Область Online
У Харківській області деокупували вже 421 населений пункт. Наразі у звільнені райони відправляють гуманітарну допомогу, проводять розмінування та обстеження критичної інфраструктури там. До одного села Балаклійської громади вже повернули газопостачання.

Про це на брифінгу розповів заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, а також пресслужба «Харківгазу».

На Харківщині звільнили 421 населений пункт. До звільнених громад уже постійно відправляють гуманітарну допомогу. Наразі вже Балаклійська громада отримала понад сто тонн продуктів. Невдовзі туди спрямують генератори, будівельні матеріали, медикаменти та іншу допомогу.

У Чкаловській, Шевченківській та Балаклійській громадах пенсіонерам уже видають їхні виплати.

На звільнених від окупантів територіях тривають роботи з відновлення житлової та критичної інфраструктури. «Харківгаз», де можливо, проводить обстеження та оцінку зруйнованих мереж для відновлення газорозподільних об’єктів. 15 вересня газівники відновили газопостачання в Червоному Яру Балаклійської громади. Це перше звільнене село Балаклійської громади, до якого повернули газ. Ще два села громади готуються до пуску газу.

Також у «Харківгазі» повідомляють, що за час окупації Балаклії російські війська зруйнували будівлю підприємства, викрали майже весь спеціалізований транспорт та залишили без газу близько п’яти тисяч житлових будинків.

Крім того, у звільнених районах зараз працюють піротехніки ДСНС. За тиждень вони вже розмінували понад 24 гектари територій області та знешкодили майже тисячу вибухонебезпечних предметів.