У кількох районах області пройдуть масштабні військові збори

26.07.2018 09:50 Область Online
Фото: Міністерство оборони України Фото: Міністерство оборони України

Протягом 10 діб близько 4000 військовозобов’язаних навчатимуть інструктори з навчальних центрів ЗСУ. Заплановано й стрільби з бойової зброї. Про це 25 липня розповів військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату Юрій Калгушкін.

До зборів залучатимуть військовозобов’язаних оперативного резерву другої черги – тобто тих, хто не проходив військову службу, починаючи з 2014 року. Пройти тренування ТРО зможуть як придатні, так і обмежено придатні до проходження військової служби.

Навчальні збори з управлінням та підрозділами бригади територіальної оборони, яку формує Харківський обласний військовий комісаріат, будуть проведені з 28 серпня по 6 вересня 2018 року. До призову будуть залучені 34 військкомати міста Харків та Харківської області. Оповіщення здійснюватиметься разом з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, через керівників установ, організацій та підприємств, де працюють військовозобов’язані.

«Проведення навчальних зборів з бригадою територіальної оборони Харківської області буде здійснюватися в місцях формування. Тобто в 6 районах — Дергачівському, Куп’янському, Ізюмському, Лозівському, Зміївському та Чугуївському», — уточнив військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату Юрій Калгушкін.

Він також відзначив, що всіх військовозобов’язаних, яких залучать до проведення навчальних зборів, забезпечать речами, засобами індивідуального захисту, їжею тощо.

«Підготовку вони будуть здійснювати в нормальних побутових умовах, – зазначив Юрій Калгушкін. – Передбачено залучення інструкторів з навчальних центрів Збройних Сил України для проведення навчальних зборів. Заплановано практичне виконання вогневої підготовки, тобто стрільби на полігонах, у тирах. На 6-й, 7-й, 8-й дні – командно-штабні навчання. За кожним військовозобов’язаним, який призивається на навчальні збори, зберігається середня зарплатня за місцем роботи та робоче місце, безробітним виплачується одна мінімальна зарплата, передбачена виплата всіх грошових компенсацій».

За словами військового комісара, збори ТРО такого масштабу на Харківщині пройдуть уперше. До них планують залучити близько 4000 військовослужбовців. 300 добровольців уже самостійно звернулись до військкоматів з проханням узяти участь у зборах. Усім тим військовозобов’язаним, які будуть оповіщені про проведення заходу, та керівникам установ і підприємств у обласному військкоматі нагадали про відповідальність за невиконання законодавства України.

«На керівників установ, підприємств та організацій, які не виконують обов’язки законодавчої бази, розповсюджується як адміністративна, так і кримінальна відповідальність», — наголосив Юрій Калгушкін.

Микола Мельник