У шести районах Харківщини почнуть впроваджувати телемедицину

11.02.2019 08:55 Область Online
Фото: Харківська облрада Фото: Харківська облрада

11 лютого в області розпочинається відпрацювання навичок впровадження телемедицини для жителів сільської місцевості.

Про це розповів заступник голови ХОДА Михайло Черняк, який 8 лютого взяв участь у нараді в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Нагадаємо, Харківщина потрапила у п’ятірку регіонів, де цьогоріч розпочнуть тестувати послугу телемедицини. Це надасть людям, які живуть у сільській місцевості, доступ до найкращих обласних лікарів.

Пілотний проект розпочнеться у шести районах області: Красноградському, Чугуївському, Балаклійському, Барвінківському, Харківському та Краснокутському. Початок тестування системи телемедичних консультацій запланований на 20 лютого.

«На базі цих пілотних районів планується провести тренінги для медичних працівників з інших районів області, — зазначив Михайло Черняк. — До 25 лютого поступово буде проводитися навчання лікарів первинної ланки щодо впровадження пілотного проекту телемедицини в Харківській області».

Для технічної реалізації проекту телемедицини в області було створено регіональну службу телемедичних послуг. Основні завдання служби — створення приватної захищеної мережі медичних закладів, захищеної поштової служби, віртуального дата-центру, впровадження системи відеоконференцій та передавання медичних даних у реальному часі.

— На даний момент з 36 ЦПМСД області 28 вже об’єднані в приватну захищену мережу. До 1 березня всі 36 центрів області будуть долучені до цієї мережі. Протягом року планується приєднання до цієї мережі медичних закладів другого та третього рівня. КП «Харківські обласні комунікаційні мережі» розроблена технічна документація на створення комплексної системи захисту інформації цієї мережі та подана на експертизу в Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України для отримання відповідного сертифіката, — уточнив заступник керівника ХОДА.

Також він повідомив, що на цей час в області вже складені списки лікарів для проведення телемедичних консультацій жителям сільської місцевості. Це фахівці закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування: кардіологи, пульмонологи, ендокринологи та дерматологи. Наразі у списках — 17 лікарів. Окремо визначено 18 лікарів другого рівня надання медичної допомоги за аналогічними спеціальностями, які розпочнуть відпрацьовувати механізм організації телемедичних консультацій з лікарями первинної ланки.

Читайте також: У Балаклійському районі п'яний чоловік напав на фельдшера

— Лікарі первинної ланки підтримують впровадження пілотного проекту з телемедицини в області. Ми проводили наради з ними, і вони висловили думку щодо необхідності долучення до цієї роботи й інших спеціалістів — онкологів, фтизіатрів, хірургів, урологів, інфекціоністів, а також обов’язково передбачити проведення телемедичних консультацій з лікарями обласних закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу дитячому населенню. У зв’язку з цим спеціалісти Управління охорони здоров’я ХОДА наразі розглядають таку можливість, — зазначив Михайло Черняк.