У шістьох громадах Харківщини реалізували медичні проєкти

09.11.2021 08:50 Область Online
Фото: oblrada.kharkov.ua Фото: oblrada.kharkov.ua

На початку цього місяця, з 2 по 6 листопада, шість переможців Харківського обласного конкурсу «Ефективна медицина в громаді» продемонстрували свої реалізовані проєкти. Майже всі з них стосувалися придбання сучасного медичного обладнання, а в рамках ще одного купили нову машину для сімейного лікаря. Також були презентовані два переможні проєкти «Разом в майбутнє».

Виїзні бригади медиків

Одним з шістьох переможців конкурсу «Ефективна медицина в громаді», які презентували свої мініпроєкти минулого тижня, стала Височанська громада з проєктом «Диджиталізація в медичних установах Височанської громади». Тож у рамках мініпроєкту для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини селищ Високий, Покотилівка та Бабаї придбали 24 бактерицидні рециркулятори, вісім сорбційних крісел, шість багатофункціональних пристроїв, чотири ноутбуки, моноблок. Загалом це обладнання обійшлося в 491 тисячу 100 гривень, з яких 345 тисяч 100 гривень виділили з обласного бюджету, решту, 146 тисяч гривень, – з місцевого.

Депутат Височанської селищної ради Даніель Солодчик запевнив земляків, що голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко всіляко підтримуватиме проєкти, що сприяють розвитку громади.

Днями нове медичне обладнання з’явилося і в Богодухівській громаді, а саме в Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Там завдяки перемозі мініпроєкту «Допоможемо вчасно» відкрили спеціальний кабінет із сучасним апаратом ультразвукової діагностики. Бюджет проєкту – 498 тисяч 600 гривень. 329 тисяч 100 гривень це гроші обласного бюджету, 149 тисяч 600 гривень – місцевого.

До речі, минулого тижня у Богодухівській громаді відбулася ще одна важлива подія у сфері медицини. У четвер, 4 листопада, у селищі Гути урочисто відкрили амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Будівництво нового приміщення медзакладу розпочали наприкінці 2018 року, а нещодавно отримали дозвіл на введення об’єкта в експлуатацію. Нова амбулаторія повноцінно запрацює, коли все обладнання остаточно перевезуть зі старого приміщення.