В яких районах області з’являться опорні лікарні

04.02.2020 10:28 Область Online
Фото: prozahid.com Фото: prozahid.com

У Києві визначилися з опорними закладами на Харківщині.

15 січня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року». Перелік закладів з'явився на сайті Верховної Ради.

За інформацією сайта Децентралізація, перелік опорних закладів визначений на основі відповідної Методики формування мережі робочою групою, яка була сформована МОЗ України за участю представників Національної служби здоров’я України, Міністерства розвитку громад та територій України, представників проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та обласних державних адміністрацій.
Однією з головних умов формування переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину.

Зазначається, що до переліку включено заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня.
На Харківщині під такий критерій потрапили 15 медичних закладів, які і стануть опорними. Причому чотири з них розташовані в Харкові та по лікарні у Балаклійському, Богодухівському, Валківському, Вовчанському, Дергачівському, Ізюмському, Красноградському, Куп’янському. Лозівському, Чугуївському районах та у Мерефі.

Читайте також: Через грип в кількох районах області школи закрито на “карантин”