Жителі Солоницівки безкоштовно перевірили своє здоров’я

18.12.2019 10:40 Область Online
Фото: Ефективна первинна медицина в громаді Фото: Ефективна первинна медицина в громаді
Близько 400 дорослих та дітей змогли безкоштовно пройти різноманітні дослідження.

15 грудня у смт Солоницівка пройшов Ярмарок здоров'я. За словами організаторки заходу, виконавчої директорки «Українсько-Німецької Медичної Асоціації» Христини Чайки, Ярмарок здоров'я в Солоницівці ставив за мету підвищити рівень мотивації людей вести здоровий спосіб життя та спонукати їх стежити за власним станом здоров’я.

На ярмарку відвідувачі мали можливість поспілкуватись із сімейними лікарями, здати аналіз на визначення рівня цукру в крові, зробити кардіограму та УЗД серця, виміряти тиск та пройти діагностику у медиків різних галузей (онколога-мамолога, дерматолога-онколога, ендокринолога, офтальмолога).
Найбільшою популярністю користувалася ЕКГ та УЗД серця, також чимало бажаючих було перевірити зір.

 Я приїхала до доньки в гості, сама живу в Сковородинівці. Коли почула про ярмарок — відразу вирішила сходити і перевіритись,  поділилась учасниця заходу Тамара Брагарь.  Я пройшла кардіолога, офтальмолога, здала кров на цукор. Такі ярмарки дуже потрібні. Дуже зручно, коли всі спеціалісти знаходиться в одному місці. Якби у нас провели такий захід.

Під час огляду на Ярмарку здоров'я медики діагностували у двох пацієнтів гіпертонічну хворобу та цукровий діабет, 6 людей отримали направлення на обстеження до лікарні.

Для маленьких відвідувачів працював інтерактивний майданчик «Плюшевий лікар», де студенти та аспіранти Харківського медичного університету навчали дітей не боятися лікарів і сприймати візити до медиків як веселу розвагу. Вони перевтілювалися в лікарів та проводили обстеження ведмедика як повноцінного пацієнта.

Також відвідувачі охоче брали участь у навчаннях з надання першої медичної невідкладної допомоги, які провели медики навчально-тренувального відділу КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Читайте також: У Куп'янському районі найбільше хворіють на грип та ГРВІ

Нагадаємо, Ярмарок здоров'я – частина проекту “Ефективна первинна медицина в громаді”, що реалізується в рамках програми ЄС “Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини” і фінансується Європейським Союзом. Це вже третій Ярмарок здоров’я, який відбувся в рамках проєкту “Ефективна первинна медицина в громаді”. Перший з них пройшов у Пісочині 18 серпня, другий — 12 жовтня у селищі Золочів.

На заходах свій стан здоров’я перевірили понад 1300 відвідувачів. Планується, що до лютого 2021 року на Харківщині пройде ще 13 подібних Ярмарків.