Харківські фігуристи завоювали історичну медаль на змаганнях в Естонії

18.03.2015 12:54 Спорт
Олександра Назарова та Максим Нікітін стали першими харків’янами, які завоювали медаль юніорського чемпіонату світу з фігурного катання.

Через 15 років після успішного виступу українців на юніорському чемпіонаті світу 2000 року, де кияни Олена Савченко і Станіслав Морозов стали чемпіонами серед спортивних пар, а Юлія Обертас і Дмитро Паламарчук у цій же категорії вибороли «срібло», юні українські фігуристи знову зійшли на п’єдестал пошани. Цього разу успіху досягла харківська танцювальна пара Олександра Назарова та Максим Нікітін. Причому для харківського фігурного катання ця «бронза» – перша медаль на чемпіонатах світу.

Нинішні змагання, які проходили у столиці Естонії, були для Максима та Олександри останнім виступом на юніорському рівні, тому основну ставку робили саме на них. З наступного сезону танцювальна пара повністю перейде на змагання рівня майстрів, де вже досить успішно дебютувала цього року.

Але чемпіонат пройшов для наших спортсменів не зовсім безхмарно. Після короткої програми Олександра та Максим були всього лише п’ятими. Саме з таким результатом вони завершили свій виступ на минулорічному чемпіонаті світу. Однак у довільній програмі харків’яни справдили очікування та показали другий результат, поступившись лише російській парі. У підсумку, набравши в сумі двох програм 146,08 бала, Олександра Назарова і Максим Нікітін стали на чемпіонаті третіми. Чемпіонський титул дістався росіянам Анні Яновській і Сергію Мозговому, результат яких був 155,92 бала, а від другого місця, на якому розташувалися американці Лорейн Макнамара та Куїн Карпентер, наших фігуристів відокремили лише 0,82 бала.

Медаль Максима та Олександри була єдиною, яку українські фігуристи змогли здобути на нинішньому чемпіонаті світу. Ще одна танцювальна пара, кияни Валерія Гайструк і Олексій Олейник, посіла на чемпіонаті 14-те місце. У парному виступі українці Рената Оганесян і Марк Бардо були змушені знятися зі змагань через хворобу Марка, а в одиночному катанні серед юніорів киянин Іван Павлов спромігся лише на 16-те місце.

– Ми розуміли, що в нас є шанс поборотися за медаль, але не надто в це вірили, – зазначив після успіху Максим Нікітін. – 15 років український прапор не майорів під час нагородження на юніорських чемпіонатах світу, і цю прогалину в нашому фігурному катанні ми заповнили.

Попереду в Максима та Олександри ще одне відповідальне змагання цього сезону – дорослий чемпіонат світу, який із 23 по 29 березня відбудеться в Китаї. На цих змаганнях, враховуючи дуже сильну конкуренцію й поки що малий досвід харківських фігуристів, найімовірніше, за медалі поборотися не вдасться. Проте, як запевнив Максим, «відбувати» номер вони не мають наміру та зроблять усе, щоб залишити по собі тільки приємні враження і сподобатися суддям і публіці.