Конкурс краси серед гімнасток провели у Харкові

19.03.2013 11:42 Спорт
фото Валерія Несенова фото Валерія Несенова
З 10 до 13 березня у Харківському Палаці спорту пройшов VIII міжнародний фестиваль художньої гімнастики «Краса врятує світ».

В останні роки весна для художньої гімнастики України асоціюється з масштабним харківським турніром «Краса врятує світ», приуроченим до Міжнародного жіночого дня – 8 Березня. Багато гімнасток починали свій шлях до спортивних вершин саме з цього фестивалю, і серед них – відома українська гімнастка Вікторія Шинкаренко.

– Наш турнір дав путівку у великий спорт багатьом гімнасткам. Дівчатка приїжджають уже ввосьме. Починали ще зовсім маленькими, а зараз уже майстри спорту. Виступати в такому величезному залі дуже престижно, це дає не тільки путівку в життя, а й поштовх до нових досягнень, – зазначила головний суддя турніру Олена Савенко.

Серед постійних учасників турніру – гімнастики чугуївської ДЮСШ. Хоча боротися з грандами їм поки важко, без медалей з турніру вони не повертаються. Цього року «бронзу» у віковій категорії 2002 року народження виборола Олександра Миколайович. Ще три спортсменки зупинились у кроці від п’єдесталу, посівши четверте місце.

На сьогодні в Чугуєві художньою гімнастикою займається понад 100 дівчат, серед яких одна майстер спорту України і чотири кандидати у майстри спорту України.

Справжньою родзинкою фестивалю «Краса врятує світ» став конкурс «Міс турніру», який проводився окремо серед майстрів спорту та кандидатів у майстри. Переможницями в ньому стали харків’янки Юлія Воскребенцева та Анастасія Лінкова.

Харківські гімнастки були першими не тільки в конкурсі, а й у медальному заліку турніру. Найяскравіше виявили себе гімнастки ДЮСШ «Восток», ДЮСШ «Комунар» і ДЮСШ-16, вихованка останньої, Ольга Іванова, стала абсолютною чемпіонкою турніру серед майстрів спорту. Серед кандидатів у майстри спорту абсолютними чемпіонками турніру стали відразу дві гімнастки, які показали кращий результат у багатоборстві: вихованка харківської ДЮСШ «Восток» Ярослава Федоренко і гімнастка з Бєлгорода Анастасія Середина. Кращою серед гімнасток першого дорослого розряду стала харків’янка Карина Вракіна з ДЮСШ «Комунар».
Попереду в харківських грацій чимало турнірів, серед яких і чемпіонат України, який у квітні відбудеться в Білій Церкві, і безліч міжнародних стартів, серед яких не менш улюблений харківський турнір «Юні грації».

Але найяскравішою подією цього року буде чемпіонат світу, право на проведення якого вперше було дано Україні. Він відбудеться з 14 до 24 вересня 2013 року в Київському Палаці Спорту і збере кращих гімнасток планети.

Валерій Несенов, матеріал з газети "Слобідський край" №34 від 19.03.2013

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта