У Харкові пройшли змагання серед інвалідів праці. ФОТО

23.07.2019 14:00 Спорт
Фото автора Фото автора
17 липня відбулися відбіркові регіональні змагання серед інвалідів праці «Сила духу». 70 учасників з різних куточків Харківщини змагалися в шести видах спорту, а переможці цієї осені відправляться в Ужгород, де представлятимуть наш регіон на Всеукраїнських змаганнях.

Відбулися відбіркові регіональні змагання Харківської області в рамках VII Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці. Традиційно проведення таких змагань проходило на базі Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «ХТЗ». Турнір організовувало управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області. Відкрив змагання начальник управління Олександр Буланий.

– Я дуже радий, що в нашій державі цей захід проводиться вже всьоме, – наголосив Олександр Буланий. – Ви всі – переможці. Незважаючи на всі обставини, труднощі і проблеми зі здоров’ям, ви залишаєтеся активними та займаєтесь спортом.

Змагання відвідали почесні гості, а саме – голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко, начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Харківській області Марина Кочурова, начальник відділу з питань охорони праці Департаменту соціального захисту населення ХОДА Станіслав Пироженко, голова Харківської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери Людмила Пластун і заступник начальника Харківського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Юрій Кириленко.

На спортивних майданчиках змагалися 70 потерпілих на виробництві, у тому числі спортсмени-візочники, з 12 відділень Фонду Харкова та районів області – Балаклійського, Богодухівського, Вовчанського, Дергачівського, Зміївського, Ізюмського, Красноградського, Куп’янського, Лозівського, Харківського та Чугуївського. Ці команди представляли інваліди праці з 24 районів області та м. Харкова.

Учасники змагалися в шести видах спорту: армспорт, бомбаскет (кидки в кошик), гирьовий спорт, дартс, шахи та настільний теніс. Учасники боролися не тільки за статус чемпіона, а й за право представляти Харківську область на фінальних Всеукраїнських змаганнях в Ужгороді, які пройдуть 17–21 вересня цього року.

У чоловічому турнірі з дартсу бронзову медаль виборов Володимир Живолуп з Ізюмського району, друге місце посів зміївчанин Дмитро Жужура, а найвлучнішим став Анатолій Яцюк з Краснокутщини.

Серед жінок третє місце з дартсу дісталося Людмилі Чічкань з Харківського району, харків’янка Валентина Корбан виборола срібну медаль, а переможницею стала Надія Коваленко з Первомайського. Вона й минулого року була найвлучнішою, а це золото стало для неї вже шостим на відбіркових змаганнях.

В армспорті в категорії до 80 кг бронзову медаль виборов Микола Сігіда з Богодухівського району, друге місце дісталося Геннадію Бурлачці з Борової, а найсильнішим став балаклієць Олександр Московчук.

У категорії понад 90 кг третім фінішував Микола Лобойко з Дергачівського району, другим змагання завершив харків’янин Валерій Карамушко, а перемогу святкував Олександр Водоп’ян. Він і минулого року завоював золоту медаль, тільки в категорії до 85 кг.

У гирьовому спорті в категорії до 80 кг брали участь тільки два спортсмени – харків’янин Юрій Борисенко та Євген Богословський з Нововодолазького району, які посіли друге й перше місця відповідно. Результат переможця – 138 підйомів 16-кілограмової гирі за 10 хвилин.

У гирьовому спорті в категорії понад 90 кг третю сходинку зайняв Тарас Сєряковський з Дергачівського району, другим став барвінківець Антон Білоус, а переміг харків’янин Геннадій Миронюк, для якого ця золота медаль стала дебютною на відбіркових змаганнях.

У бомбаскеті серед чоловіків бронзову медаль виборов лозівчанин Володимир Карнаухов, срібло дісталося балаклійцю Роману Скирді, а перемога, як і минулоріч, залишилася за Іваном Спіровим зі Зміївського відділення.

У бомбаскеті серед жінок третє місце посіла харків'янка Наталія Рожнова, другою фінішувала Інна Рибалко з Вовчанщини, а переможницею стала Лариса Халимон з Харківського району.

У шахах третім фінішував Валерій Вашурін з Чугуївщини, лозівчанин Олександр Ковальов став другим, а золото виборов харків’янин Анатолій Кірнос, який став переможцем і у 2018 році.

У настільному тенісі третє місце серед чоловіків посів валківчанин Юрій Святюк, на другій позиції фінішував лозівчанин Геннадій Пінській, а переможцем і майбутнім представником нашої області в Ужгороді став харків’янин Ігор Білюрка. Цікаво, що й минулоріч боротьба за перше місце точилася між Геннадієм Пінським та Ігорем Білюркою. Знову спортсмени впевнено розібралися з рештою опонентів, і доля золотої медалі вирішувалася в очному протистоянні, яке знову залишилося за спортсменом з Харкова.

Серед жінок розігрувалося тільки перше місце, і воно дісталося харків’янці Ользі Удовиченко.

Автор: Володимир Олександров