«Я вижив у Серебрянському лісі й можу навчити цього інших»: історія гвардійця

12.09.2023 11:52 Суспільство
Фото: Східне територіальне управління НГУ Фото: Східне територіальне управління НГУ

«Хаммер» – інструктор 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України. Він навчає новеньких, які прибувають до Серебрянського лісу для виконання бойових завдань.

Історію військовослужбовця медіа «Слобідський край» розповіли у Східному територіальному управлінні Національної гвардії України.

Чоловік родом з Харківщини, проходив контрактну службу в спецпідрозділі прикордонних військ. У 2020 році контракт закінчився, і «Хаммер» пішов працювати на СТО. Каже, незадовго до повномасштабної війни зрозумів, що буде вторгнення.

– Я був морально готовий до цього, речі зібрані стояли. Вдома у себе посилив підвальне приміщення металевими елементами, досвід зварювальника допоміг. Я так зробив, щоб можна було використати підвал як бомбосховище для родини. А сам сів в автівку та поїхав до військкомату. В частину, де я служив до цього, змоги потрапити не було. Мені запропонували Національну гвардію. Так я опинився у 5-й Слобожанській бригаді, – розповідає боєць.

гвардійці

Уперше чоловік зустрів росіян на околиці Харкова. Їх взяли у полон – вони були зі спаленої колони, але не могли відповісти, що тут роблять. Потім гвардійці відправилися боронити Харківську область. Перший бойовий контакт «Хаммера» був під селищем Вербівка.

– Дуже багато нас обстрілювали – танки, артилерія, працювали по нам авіація та гелікоптери. А потім почався контрнаступ, ми звільнили Вербівку, Балаклію, Ізюм. Але це було лише тренування перед Кремінною. Під Кремінною я був командиром взводу розвідки, потім командиром протитанкової групи. Зараз я головний інструктор, – каже військовий.