Як захистити себе від шахраїв в інтернеті: поради від кіберполіції
Фахівці зазначають, що ключовими елементами захисту від шахрайських схем є увага до власних даних і обачність.
Про це журналістці медіа «Слобідський край» розповів заступник начальника Управління протидії кіберзлочинам у Харківській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Євгеній Драка.
Найголовніше – перевіряти інформацію на офіційних джерелах, критично оцінювати та аналізувати інформацію. Основні правила:
- У жодному разі не поспішати, адже шахраї маніпулюють емоціями, створюють ілюзію терміновості, використовуючи будь-які приводи – блокування картки, кримінальне провадження тощо.
- Не переходити за сумнівними посиланнями – будь-яку інформацію необхідно перевіряти, краще витратити час на пошук додаткової інформації в офіційних джерелах, ніж втратити кошти.
- Налаштувати двофакторну аутентифікацію, створити надійний пароль.
- Якщо вам телефонує нібито представник служби безпеки банку або державної установи, то краще завершити розмову та самостійно зателефонувати на офіційний номер.
- Уникайте пропозицій легкого заробітку або купівлі товару за занадто привабними пропозиціями.
- Свідомо ставтеся до публікації особистої інформації в інтернеті.
- Заведіть окремий фінансовий номер.
Але якщо ви вже стали жертвою онлайн-шахрайства, не зволікайте — швидкі дії можуть допомогти мінімізувати збитки та завадити шахраям ошукати інших. Зверніться до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua/, або за телефонами: +380 99 708 77 83, 057-766-0647
Як діють шахрайські схеми й на що варто звертати увагу, щоб не стати жертвою зловмисників, можна дізнатися на сайті проєкту «Кібер Брама» за посиланням https://stopfraud.gov.ua/. Проєкт діє за підтримки кіберполіції та створений з метою надання користувачам інтернету необхідних інструментів та знань для безпечного перебування в цифровому просторі.