Безвізовий режим для українців затвердила Рада ЄС

11.05.2017 08:42 Суспільство
Фото з соцмереж Фото з соцмереж
11 травня безвізовий режим України з ЄС ухвалила без обговорення Рада Європейського Союзу. Це останній крок перед підписанням.

Про це повідомив Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

"ТАК! Ми це зробили!!! Щойно Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про надання нам, громадянам України, права на безвізові подорожі", - йдеться у повідомленні.

Далі законодавчий регламент мають підписати президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти. Це має відбутися у середу, 17 травня, о 14:30.

"17 травня у Страсбурзі - як ми домовилися з нашими європейськими друзями - урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт. Це, напевно, буде один із найважливіших моїх візитів за три роки на посаді Президента", - повідомив Президент.

Далі законодавчий акт має бути оприлюднений в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів, а це приблизно 11 червня.

За умов безвізового режиму українці зможуть перебувати на території Шенгенської зони до 90 днів протягом кожних 180 днів. Для цього потрібно оформити біометричний паспорт. Також під час подорожі потрібно мати при собі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, достатню суму грошей та медичне страхування.

Змінено правила продажу електроніки та побутової техніки

Ті, хто мають закордонний паспорт старого зразка, також зможуть подорожувати в Європу, однак лише з візою.

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта