Більше 1000 жителів Харківщини долучилися до «Армії відновлення» з початку року

07.04.2023 09:56 Суспільство
Фото: ХОВА Фото: ХОВА

З початку року до «Армії відновлення», яка займається подоланням наслідків війни, долучилися 1500 мешканців Харківської області.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на ХОВА.

Під час засідання координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійної орієнтації населення представники влади, профспілок та роботодавців області обговорили реалізацію проєкту «Армія відновлення».

Участь у цих суспільно корисних роботах, які спрямовані на подолання наслідків війни на території регіону, дає можливість тимчасового заробітку незайнятим громадянам. Лише з початку року до таких робіт залучилися 1500 жителів області. 

Як розповів директор Департаменту науки і освіти ХОВА Олексій Литвинов, незважаючи на воєнні дії, у 2022 році державне та регіональне замовлення на підготовку робітничих кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Харківщини виконано у повному обсязі. Загалом підготовлено майже 6500 фахівців.

На сьогоднішній день пріоритетними є заходи щодо відбудови та відновлення інфраструктури і навчально-виробничого обладнання закладів, які постраждали внаслідок військових дій. 

Також члени Комітету підтримали пропозицію служби зайнятості подовжити термін компенсації витрат роботодавцям, які працевлаштували ВПО до 12 місяців, зазначила заступниця директора Департаменту соціального захисту населення ХОВА Ірина Горюнова.

Нагадаємо, три місяці тому в Харківській області почала реалізовуватися державна програма «Армія відновлення». Її мета – залучити людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни. «Слобідський край» розбирався, як людина може долучитися до цього проєкту, що треба робити та скільки за це платитимуть.

Нещодавно ми писали, що «Армія відновлення» працює вже в 36 громадах Харківської області: перелік. Варто зазначити, середній вік учасників – це близько 45 років.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.