Діабетикам почнуть видавати безкоштовний інсулін з 1 квітня - Кабмін

24.03.2016 08:43 Суспільство
Фото: saharniy-diabet.com Фото: saharniy-diabet.com
У рамках підготовки до реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну для хворих на цукровий діабет в Україні Уряд затвердив порядок відшкодування вартості препаратів інсуліну.

Відповідну постанову «Про затвердження Порядку відшкодування вартості препаратів інсуліну» прийнято Кабінетом Міністрів України на виконання постанови КМУ від 5 березня 2014 року № 73 «Питання реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну», пише "УНІАН".

Пацієнти зможуть контролювати ліки в режимі он-лайн

Постанова дозволить ввести механізм відшкодування вартості препаратів інсуліну аптечним закладам за відпущені ними хворим на діабет препарати інсуліну. Відшкодування буде здійснюватися на рівні затвердженої МОЗ України референтної ціни (ціни відшкодування) на лікарський засіб, з урахуванням надбавок, податків і зборів.

Витрати, пов'язані з відпуском препаратів інсуліну, будуть здійснюватися за рахунок цільових видатків місцевих бюджетів на безкоштовне забезпечення такими препаратами осіб, хворих на діабет.

Процедура реімбурсації вартості лікарських засобів аптечним закладам буде здійснюватися на рецептурній основі відпуску препаратів і є загальноприйнятою практикою забезпечення лікарськими засобами амбулаторних пацієнтів у європейських країнах.

Станом на 1 січня 2016 року за даними Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров'я України в країні зареєстровано 1 223 604 хворих на цукровий діабет (без урахування даних Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та території Донецької та Луганської областей, які не підконтрольні Україні). З них понад 200 000 пацієнтів є інсулінозалежними.

Кіра Малежик

Автор: Администратор сайта