Директору харківського центру соціальних служб загрожує ув'язнення

09.07.2018 13:23 Суспільство
Фото: Depositphotos Фото: Depositphotos

Харківська місцева прокуратура № 2 затвердила повідомлення про підозру директору Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді одного з районів міста за ч. 2 ст. 367 КК України — службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.

На початку вересня 2017 року до Центру звернувся громадянин із заявою щодо вилучення з родини його сестри двох малолітніх дітей 6 та 3 років. Чоловік розповів, що батько родини систематично б’є дітей. Про це розповів керівник місцевої прокуратури Олександр Фільчаков.

За даними слідства, перевірку директор центру організувала лише «на папері». Фактично ж помешкання проблемної родини відповідні фахівці не відвідували. При цьому документи щодо перевірки склали формально — зі слів матері малюків, яка інформацію про насилля в сім’ї заперечила. Вже наприкінці того ж місяця 3-річного хлопчика з цієї родини «швидка» доправила до лікарні, де від чисельних травм та фізичного виснаження дитина померла. З’ясувалося, що загиблого малюка та його старшого брата систематично бив батько. При цьому все відбувалося у присутності матері, однак вона навіть не намагалася зупинити знущання.

Після чергового побиття у серпні 2017 року у 3-річного хлопчика була переламана нога. А за кілька днів батько зламав сину ще і ребра. Дитина перестала ходити. Та замість того, щоб відвезти малюка у лікарню, батько продовжував катувати дитину. Як наслідок, у хлопчика виникла ще й тяжка черепно-мозкова травма. Увесь цей час дитина страждала від фізичного болю та тривалий час нічого не їла. Потім – впала у кому. Навіть після цього батьки не зверталися до лікарів. Швидку медичну допомогу викликала знайома матері, яка прийшла у гості. Однак урятувати хлопчика не вдалося, — доповідають у прес-службі прокуратури Харківської області.

«Відповідно до висновків експертів смерть дитини настала внаслідок голоду і постійного фізичного та психологічного насильства, що мало характер особливого мучення і тривало більше року», — розповів Олександр Фільчаков.

За недбале ставлення до своїх обов’язків, що призвело до трагедії, 48-річній посадовиці загрожує до 5 років позбавлення волі.


Обвинувальний акт стосовно батьків загиблого хлопчика наразі перебуває на розгляді суду.
26-річній матері інкримінується злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ст. 166, ч. 2 ст. 121 КК України).
31-річному батьку — катування, умисне нанесення тілесних ушкоджень та умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ч. 1 ст. 127, ч. 1 ст. 122, ч. 2 ст. 121 КК України).


Чоловік наразі перебуває під вартою. До жінки застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Микола Мельник