Дівчата Харківщини показали, як шукати другу половинку (ФОТО, ВІДЕО)

03.07.2016 10:34 Суспільство
фото: Марина Проценко фото: Марина Проценко
У Сковородинівці Золочівського району відбувся пісенно-обрядовий фестиваль, присвячений святу Івана Купала.

У цей день в саду на території Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди було людно, а 700-річний дуб, який досі є родзинкою села, вже вкотре приймав гостей.

Протягом дня для усіх присутніх було представлено кілька святкових програм. На «Алеї майстрів» гості побачили вироби декоративно-ужиткового мистецтва, серед яких було представлено багато елементів українського посуду, стародавнє народне вбрання, яке носили на Слобожанщині ще в ХVІІІ-ХІХ столітті, та широку колекцію ляльок-мотанок.

Молоді дівчата самостійно плели вінки, аби, за традицією, вночі пустити їх на воду. Серед різнотрав’я місцевого саду можна було знайти багато квітів та рослин, які б обов’язково привернули долю та привели коханого до берега.


Свій головний атрибут свята та прикрасу дівчина Олена плела власноруч, використавши для цього гілки берези, білої шипшини, тонконіга звичайного, зірочника та інші польові квіти.
- Плету сама, бо вірю, що тільки мною сплетений вінок має магічну силу, яка прикличе коханого, і він його обов’язково знайде.

Звичайно, вінки стали найпопулярнішою прикрасою купальського дня. Хтось обирав вироби із живих квітів і трав, а хтось – штучні, але не менш гарні та яскраві.

А для того, щоб зустріти свою половинку при повному параді, харківські дизайнери представили широку колекцію українського вбрання.

Крім харківських майстрів, свої вироби демонстрували і гості з Полтави. Так, на очах у присутніх вони створювали скульптури з дерева та виготовляли глиняні глечики.

Розважали гостей свята кілька колективів, які співали як обрядово-купальські пісні, так і сучасні.
Усім гостям, а особливо малечі було цікаво подивитися театралізовану виставу, про закохану пару Іванка та Марічку. Темні, злі сили містичного лісу викрали у хлопця його кохану. Та, за допомогою гостей, історія мала щасливий кінець – разом з Іванком вони відшукали його другу половинку.

Яскравим завершенням купальського дійства стало велике традиційне вогнище та хороводи навколо нього, а також лазерне шоу над водою. Вже вкотре присутніх порадували умільці вогню, які показали ефектне та хвилююче фаєр-шоу.

Фільм про п'ятьох українських воїнів знімуть у Харкові (ВІДЕО) 

Фіналом та підсумком свята було довгоочікуване для дівчат пускання вінків на воду, яке ще на рік продовжило гарну купальську традицію.

Марина Проценко

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта