До програми «Доступні ліки» в області залучено більше чотирьохсот аптек

До програми «Доступні ліки» в області залучено більше чотирьохсот аптек

До участі в програмі «Доступні ліки» було залучено 412 аптечних закладів (23,5 % від загальної мережі), з них у районах області – 313 закладів, у місті Харків – 99.

Про це 22 грудня повідомила в. о. начальника Управління охорони здоров’я ХОДА Галина Сіроштан

За її словами, 771 пункт реалізації препаратів за програмою був відкритий у медичних закладах первинної ланки – ФАПах та амбулаторіях ЗПСМ (84,4 % мережі закладів). 100 % закладів первинної ланки задіяли у Дворічанському, Дергачівському, Кегичівському, Лозівському, Первомайському, Сахновщинському, Харківському, Чугуївському та Шевченківському районах.

«За час дії програми в області було виписано 1,5 млн рецептів, на даний момент пацієнти отримали ліки за 1,2 млн рецептів. Практично всі кошти, виділені області з державного бюджету на реалізацію програми у 2017 році, — 48,8 млн грн використані», — розповіла Галина Сіроштан.

За словами заступника голови ХОДА Михайла Черняка, в наступному році дію програми «Доступні ліки» буде продовжено, при цьому перелік препаратів та фінансування будуть збільшені. Зокрема, планується додати до списків ліки, необхідні пацієнтам з хворобами шлунка та 12-палої кишки, депресією, а також препарати для профілактики та лікування анемії у вагітних у першому триместрі.

«Ми маємо продовжувати активно інформувати населення області про програму, щоб люди максимально скористалися можливостями, які дає держава. Ця робота має бути системною. Особливу увагу слід приділити оновленню реєстрів пацієнтів, які можуть отримувати ліки за програмою», — підкреслив Михайло Черняк.

Довідка

Урядова програма «Доступні ліки» почала працювати у квітні 2017 року. Вона передбачає відшкодування державою вартості 198 препаратів для лікування серцево-судинних захворювань, діабету та бронхіальної астми. Держава повністю відшкодовує вартість 31 препарату, за інші пацієнт доплачує 10-30 % вартості (від 2 до 120 грн).

Читайте також: Змінився термін встановлення лічильників на газ

Микола Мельник

Матерiaли по темі

subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: