Електронні картки хворих на цукровий діабет перероблять

31.01.2014 09:45 Суспільство
https://sites.google.com https://sites.google.com

В Україні планують змінити єдиний реєстр хворих на цукровий діабет

Такі зміни необхідні через невідповідність порядоку ведення реєстру хворих на цукровий діабет з  чинним законодавством. Як зазначають у МОЗ України, наказ від 28 травня 2009 року № 365 "Про затвердження Порядку ведення реєстру хворих на цукровий діабет" суперечить вимогам діючого ЗУ "Про захист персональних даних", який набрав чинності у 2011 році. Через таку нормативно-правову "конфліктність", реєстр хворих на цукровий діабет належним чином не функціонував.

Нині наказ № 365 втратив чинність, а щоб захистити персональні дані пацієнтів МОЗом розроблено проект наказу "Про затвердження Положення про реєстр дорослих, які хворіють на цукровий діабет".

Як зазначають у Міністерстві, новий єдиний реєстр дозволить підвищити ефективність та своєчасність надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет, формуватиме узагальнені статистичні та аналітичні дані і звіти щодо показників захворюваності, смертності та факторів, що впливають на перебіг хвороби, а також забезпечить достовірність інформації, планування та розрахунку кількості лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЄСТР ПАЦІЄНТІВ УЖЕ СТВОРИЛИ У ЛІКАРНЯХ ХАРКІВЩИНІ

Адміністратором реєстру дорослих, які хворіють на цукровий діабет, назначено Державне підприємство "Український інформаційно-обчислювальний центр" МОЗ України". А на реалізацію проекту наказу передбачають витратити з державного бюджету 200 тис. грн., а також на супровід роботи Реєстру у розмірі 150 тис. грн. щорічно.

До слова, за прогнозами Міжнародної діабетичної федерації кількість пацієнтів з цукровим діабетом до 2025 року в світі збільшиться з 190 до 400 млн чоловік. Згідно з даними епідеміологічних досліджень, захворюваність на цукровий діабет зростає вдвічі кожні 15 років.Станом на кінець 2012 року в Україні налічувалося понад 1,3 млн осіб, які хворіють на цю недугу.

Читайте також:  ДЕ У ХАРКОВІ ЛІКУЮТЬ ДІАБЕТ. ПЕРЕЛІК ЗАКЛАДІВ

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта