єВідновлення: на Харківщині нове житло замість зруйнованого придбали понад 200 жителів

02.04.2024 09:54 Суспільство
Зруйнований будинок у Дергачах / фото ілюстративне Зруйнований будинок у Дергачах / фото ілюстративне

На компенсацію за повністю знищене житло до профільних комісій надійшла 4641 заява. За ними сформовано 1518 сертифікатів на загальну суму майже 2,2 мільярда гривень. 

Як передає «Слобідський край», про це повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Також за результатами розгляду 11 звернень громадян було затверджено рішення про надання грошової компенсації для будівництва нового житла на суму 27,5 мільйона гривень.  

На сьогодні 212 жителів Харківщини вже скористалися сертифікатами та придбали нові оселі – 165 квартир та 47 приватних житлових будинків – на суму 360 мільйонів гривень, з них житловими сертифікатами оплачено понад 354 мільйони. Процес надання компенсацій жителям області за пошкоджене або повністю знищене майно за програмою «єВідновлення» триває, це один із пріоритетних напрямків роботи, – сказав Олег Синєгубов.

Крім цього, в межах програми «єВідновлення» 17271 заявник отримав компенсацію за пошкоджене майно внаслідок збройної агресії рф, на їх рахунки спрямували майже 1,6 мільярда гривень. Ще для 814 жителів області передали на виплату понад 133 мільйони. Найбільше заяв подали жителі Ізюмського, Харківського та Чугуївського районів.

Нагадаємо, у місті Харків по державній програмі єВідновлення жителі отримали понад 473 мільйони гривень на ремонт пошкодженого житла.

Автор: Галина Гришко