Скандал з переселенцями розгорівся в Ізюмі

02.03.2016 10:48 Суспільство
Фото: zn.ua Фото: zn.ua
На одній з туристичних баз Ізюмського району Харківщини одночасно були зареєстровані майже 3 тисячі чоловік, при цьому фактично там ніхто не проживав.

Поліція Харківської області розпочала кримінальне провадження за фактом масової фіктивної реєстрації переселенців в Ізюмському районі. Як "СК" розповіла голова Ізюмської райдержадміністрації Любов Шамрай, найбільший скандал розгорівся навколо туристичної бази на території Червонооскільської сільської ради.

СБУ складає «чорні списки» переселенців

- СБУ перевірила адреси, за якими були зареєстровані від сотні до кількох тисяч переселенців. У результаті в чорний список потрапила одна з наших турбаз. Там було прописано майже 2900 чоловік, - розповіла голова РДА. - Коли почали розбиратися, з'ясувалося, що Червонооскільська сільрада взагалі була не в курсі ситуації. Реєстрацією переселенців займалося місто Ізюм.

За словами Любові Шамрай, в Ізюмському районі склалася специфічна ситуація з переселенцями. Оскільки район межує з Донбасом, у багатьох мешканців Луганської і Донецької областей там живуть родичі або є дача.

- Переселенці масово приїздили до нас улітку, і щоб отримати виплати від держави, самі реєструвалися за цими адресами і реєстрували туди ж своїх родичів, друзів, знайомих. Коли ж лінія фронту пересунулася і воєнні дії на частині території закінчилися, переселенці повернулися назад у рідні домівки, - сказала Любов Шамрай.

Наразі за фактом фіктивної реєстрації переселенців розпочате кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) і ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Розслідування триває.

Кіра Малєжик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта