Капітальний ремонт розпочався в обласній лікарні для чорнобильців

05.08.2018 15:15 Суспільство
Фото: ХОДА Фото: ХОДА
В Обласному диспансері радіологічного захисту населення почався перший за 25 років капітальний ремонт.

Зараз будівельники відновлюють покрівлю над корпусом, де розташований стаціонар, роботи також йдуть у приймальному відділенні, фізіотерапії, відділеннях функціональної діагностики та статистики. Паралельно звільняють для подальших робіт приміщення 4-го поверху, де розташувалися оперблок і реанімація. Повідомляє сайт ХОДА.

Реконструкцію в головній чорнобильській лікарні регіону фінансують з двох джерел коштом Європейського банку реконструкції та розвитку й обласного бюджету. Виділення необхідної суми домоглася голова ХОДА Юлія Світлична.

Щорічно до 100 тисяч людей отримують медичну допомогу в стінах цього диспансеру. Багато хто обіцяв чорнобильцям зробити капітальний ремонт у диспансері радіаційного захисту. Ми не обіцяли, ми його робимо, сказала голова ХОДА, ознайомившись з роботами, що вже стартували, та проектними планами. Ремонтні роботи почалися. Фінансування є. Сьогодні ми прийняли низку рішень спільно з чорнобильським активом, керівництвом лікарні, а також підрядниками, щоб якомога швидше провести відновлення лікарні. За якістю та дотриманням термінів проведення робіт стежитимемо разом.

У планах капремонту диспансеру заміна всіх комунікацій, віконних блоків у корпусах, ремонт санвузлів, покрівлі над овочесховищем і складом, фасаду та низки внутрішніх приміщень будівлі.

Представники громадських організацій чорнобильців, які разом з керівником області оглянули хід робіт і вислухали пояснення підрядника, відзначають: ремонту домагалися понад 10 років, але досі отримували лише обіцянки.

Той стан, в якому диспансер перебував до 2005 року, нас влаштовував. З 2005 року ми порушували перед керівництвом області питання про проведення капітального ремонту. Були обіцянки, на жаль, вони залишилися невиконаними. Тільки дякуючи Юлії Світличній, за її ініціативи, обласна рада нас підтримала, і ми прийшли до того, що вже сьогодні йдуть практичні кроки з проведення ремонту, говорить голова Харківської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Анатолій Вінник.

Читайте також: Які закордонні практики реалізовують на Харківщині