Харківщина отримала 27 мільйонів компенсації на лікування переселенців та військових

19.11.2014 08:15 Суспільство

Гроші надійшли з резервного фонду Державного бюджету.

Харківська обласна державна адміністрація та Харківська обласна рада неодноразово звертались до органів центральної влади щодо надання фінансової допомоги з Державного бюджету місцевим бюджетам області для гарантованого забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення хворих, що потребують ниркової замісної терапії.

Кабінетом Міністрів України було видане розпорядження від 30.10.2014 № 1070-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету», яким передбачено виділення області з резервного фонду Державного бюджету 1 872,0 тис. грн для здійснення невідкладних заходів із забезпечення хворих, які потребують гемодіалізу, з числа осіб, що переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.

Кабінетом Міністрів України також було прийнято рішення про виділення 25 471,42 тис. гривень для часткового відшкодування витрат місцевих бюджетів, пов’язаних із забезпеченням лікарськими засобами та виробами медичного призначення громадян, які вимушено переміщені до області та потребували надання медичної допомоги різних рівнів та профілів, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 року № 1094-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету».

За інформацією Департаменту охорони здоров’я ХОДА, таким чином забезпечено покриття дефіциту видатків, зокрема обласного бюджету Харківської області, із можливістю спрямувати отриману фінансову допомогу на закупівлю лікарських засобів та виробів медичного призначення, в тому числі для проведення за життєвими показами ниркової замісної терапії жителям Харківської області, що страждають на хронічну хворобу нирок V стадії.

Це дозволить також уникнути соціальної напруги серед пацієнтів та їх рідних та надасть можливість облдержадміністрації опрацювати та визначити шляхи подальшого вирішення проблеми фінансового забезпечення замісної ниркової терапії до кінця поточного року та при формуванні показників обласного бюджету 2015 року.

Джерело: сайт ХОДА
Автор: Администратор сайта