Кілька тисяч жителів Харківщини захворіли на грип та COVID протягом тижня

06.02.2023 15:36 Суспільство
Найвищий показник захворюваності зафіксований у Лозівському районі Харківської області.

На Харківщині протягом минулого тижня знизилася захворюваність на грип та ГРВІ. З 30 січня до 5 лютого у регіоні захворіли 4566 людей, з них 1514 діти. Про це повідомили в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Найвищий показник захворюваності зареєстровано у Лозівському районі – 299,48 на 100 тисяч населення, найнижчий у Харкові – 156,75 на 100 тисяч населення.

«Впродовж останніх шести тижнів в області відмічається активізація інтенсивності епідемічного процесу, що підтверджується сумісною циркуляцією вірусів грипу А та В. Сумісна циркуляція вірусів грипу та респіраторної групи й SARS-CoV-2, сприятиме подальшому зростанню рівнів захворюваності серед населення області», - йдеться у повідомленні.

Як розповів кореспонденту медіа «Слобідський край» директор обласної клінічної інфекційної лікарні Павло Нартов, наразі у медзакладі є хворі з тяжким перебігом грипу. Захворюваність почала зростати у грудні та січні. Пік захворюваності припадає на середину січня та початок лютого.

«Є зараз хворі з підтвердженим грипом. Серед них і молоді люди, які нині перебувають у реанімації з тяжким перебігом», - розповідає Павло Нартов.

Він зазначив, що нині кількість хворих на COVID в обласній інфекційній лікарні знижується.

«Найбільше підвищення захворюваності на COVID було у вересні-жовтні 2022 року. У грудні було 107 хворих, у січні – 81. Багато хворих віком за 60 років, а ті, яких госпіталізують у тяжкому стані, це вік від 80 років. До того ж вони часто не щеплені», - каже Нартов.

Зараз в обласній інфекційній лікарні зменшили кількість ліжок. Під час пандемії заклад був розрахований на 330 ліжок, нині – на 250.

«Ситуація наразі стабільна, хворих не так багато. На ранок сьогодні було близько 150 хворих по лікарні. Небагато хворих залежних від кисню. За добу зараз використовують до 300 літрів кисню. А коли була пандемія, максимальна завантаженість, ми використовували 13 тонн», - говорить директор медзакладу.

Також у медзакладі зазначили, що наразі лікарня забезпечена ліками.

Нагадаємо, на початку січня у Харківській області почала швидко зростати кількість захворілих на грип і ГРВІ.

У січні Харківщина отримала дитячу вакцину проти коронавірусу.

Нагадаємо також, що в деокупованих громадах Харківщини відновили вакцинацію проти коронавірусної хвороби та завезли вакцини CoronaVac та Comirnaty.