Кількість отруєних дітей у Куп'янську знову зросла

17.02.2017 14:30 Суспільство
Фото: 1ul.ru Фото: 1ul.ru
Станом на 16 лютого з ознаками кишкового отруєння госпіталізовано 16 дітей.

Нагадаємо, що в середу, 15 лютого, четверо учнів 1, 2 і 5 класів Куп'янської ЗОШ № 1 потрапили до лікарні з ознаками кишкової інфекції. У той же день у навчальному закладі працювали фахівці відділу Держпродспоживслужби і Куп'янського лабораторного центру. Спеціалісти взяли проби води, харчових продуктів, а також обстежили працівників кухні. 

Вчора, 16 лютого, сайт Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України повідомив, що зафіксовано вже 10 випадків отруєння. А сьогодні стало відомо, що кількість хворих дітей зросла до 16.
За словами в. о. начальника Управління охорони здоров'я ХОДУ Галини Сіроштан, тільки троє з отруєних знаходяться зараз у лікарні, але завтра вони будуть вже виписані.

 – У зв'язку з цим до Куп'янська терміново виїхала бригада спеціалістів обласної інфекційної лікарні, яка оглянула всіх дітей. Хворі були у стані середньої тяжкості. Всі вони отримали відповідне лікування та на даний момент перебувають у задовільному стані. Більшість з них вже вдома. Сьогодні в інфекційному відділенні міської лікарні залишаються троє школярів, вони у задовільному стані та будуть виписані в суботу, коли будуть готові результати аналізів, – розповіла Галина Сіроштан.

У лабораторії розповіли, де по області найчистіше повітря

На сьогодні причина масового отруєння дітей поки невідома. Збудник та джерело інфекції будуть відомі після обстеження, зробленого санепідслужбою в школі та на КП «Комбінат харчування», яке забезпечує харчування у закладі. Результати аналізів будуть готові в суботу. Всі захворілі діти їли в шкільній їдальні сосиски та капусту.

16 лютого Ізюмська місцева прокуратура порушила кримінальне провадження за фактом неналежного виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей (ч. 2 ст. 137 КК України). Правоохоронцями встановлено, що лікарі не повідомили їм про факт масового отруєння дітей, чим порушили чинне законодавство. Наразі проводиться перевірка.

Зв'язатися з мером Куп'янська Олегом Войтюком або з його заступником з питань діяльності виконавчих органів Куп'янської міської ради Олександром Скребцем не вдалося – або вони на нараді, або просто не беруть слухавку.

Володимир Олександров

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта