Конкуренція на ринку праці: експерти розповіли про працевлаштування на Харківщині

08.03.2017 08:46 Суспільство
фото із соцмереж фото із соцмереж
Сьогодні конкуренція на ринку праці досить висока. Так, на початок цього року, на Харківщині нарахували близько 26 тисяч безробітних.

За даними Головного управління статистики у Харківській області, за цьогорічний січень кількість вільних вакансій становила трохи більше трьох тисяч. Тобто на одне робоче місце претендує вісім людей.

За словами фахівців, ситуація із безробітними в області трохи владналася, відступила і минулорічна робоча криза, яка була пов'язана не тільки з економічними проблемами у країні, але й із ситуацією на Сході.

- Ситуація, порівнюючи із минулими роками, в області дещо стабілізувалася, - розповів заступник директора обласного центру зайнятості Харківської області Анатолій Толстих. - Так, із 26 тисяч безробітних, 350 чоловік - внутрішньо переміщенні особи. Ця кількість раніше була набагато більшою.

За інформацією центру зайнятості, найбільший попит серед роботодавців мають кваліфіковані робітники з інструментом. Це слюсарі, токарі, електрогазозварники, водії, швачки, робітники з ремонту, а також робітники з обслуговування обладнання і машин.

- І маючи робочу спеціальність, можна завжди заробити собі на життя. У нашому центрі профосвіти ми пропонуємо ряд таких спеціальностей, їх кількість 25, - зазначив заступник директора обласного центру зайнятості. - А після освіти ми гарантуємо працевлаштування.

За словами фахівця, кожний п'ятий безробітний на Харківщині проходить профнавчання - це або перекваліфікація, або підвищення кваліфікації. Так, кожного року кількість таких людей сягає від 16 000 до 18 000 тисяч.

 - Якщо це жителі віддалених районів, ми пропонуємо безкоштовне проживання, оплату проїзду і співпрацюємо із людиною до самого влаштування на роботу, - додав фахівець. - Також кожний, хто знаходиться на обліку, отримує виплати по безробіттю.Детальніше про те, як не опинитися за межею професійних тенденцій, за яку роботу на Харківщині зараз пропонують найкращі гроші та які знання й навички ще довго протримаються у ТОПі найбільш затребуваних для роботодавців читайте у статті.

Марина Проценко

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта