Літній відпочинок стає дефіцитом для дітей Харківщини

Літній відпочинок стає дефіцитом для дітей Харківщини

Фото з соцмереж

У області з 236 тисяч дітей шкільного віку планують оздоровити більшу половину. За першу зміну літні табори прийняли 118 тисяч відпочиваючих.

У першому місяці оздоровчої кампанії на території Харківщини запрацювало 744 спеціалізовані заклади, з них - 28 дитячих оздоровчих таборів.

У цьому році з бюджету області виділили на 60 % більше коштів на дитячу оздоровчу кампанію. Якщо у минулому році кількість придбаних путівок для пільговиків була 4,6 тис., то в цьому ця кількість сягнула 7,3 тис.

Також фахівці спостерігають збільшення попиту на відпочинок дітей у заміських таборах області.

- Ще є путівки на третю зміну. Частка вільних місць в таборах на цю зміну становить зараз приблизно 20 %, - повідомила начальник управління молодіжної політики та організації оздоровлення дітей Харківської облдержадміністрації Лариса Козлова.

Сьогодні на Харківщині фінансуванням оздоровчих путівок займаються місцеві ради та профспілки.

У батьків, які хочуть оздоровити дитину, є два варіанти - піти у районну адміністрацію і дізнатися порядок отримання путівки або звернутися за місцем роботи і дізнатися про наявність вільних місць.

Також місцеві ради та обласні адміністрації  займаються забезпеченням оздоровлення дітей соціально незахищеної категорії. На Харківщини до такої категорії відносять 137 тисяч дітей.

Це талановиті та обдаровані діти, особи, які стоять на диспансерному обліку, сироти та інваліди, діти учасників ЧАЕС та АТО, переселенці, інші.

Євробачення в Харкові: влада визначилася з місцем проведення

 Діти мають змогу відвідати табір як в області, так і за її межами. У цьому році, крім Харківщини, оздоровитися діти зможуть у Запорізькій, Херсонській, Одеській областях.

Олександр Ушаков

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ