Малярію виявили на Харківщині вже вдруге за рік

05.07.2016 08:45 Суспільство
Фото з соцмереж Фото з соцмереж
На Харківщині зафіксували випадок тропічної малярії. Студент, який прибув як слухач до Харківської державної зооветеринарної академії з Гани, 30 червня звернувся за медичною допомогою до швидкої.

Студент поскаржився на підвищену температуру, ознобу та сильний головний біль. Медики доставили хворого до Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні, де після огляду лікар запідозрив у студента малярію.

Дослідження, які проводилися у інфекційній лікарні, підтвердили страшний діагноз. У хворого виявилася тропічна малярія, яку відносять до найтяжчого різновиду цього захворювання.

- Студента госпіталізували і зараз він проходить лікування. Такі завізні випадки трапляються у нашій області і ми їх реєструємо, - розповіла лікар-паразитолог відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ "Харківський обласний лабораторний центр" Наталія Чегодайкіна. - За цей рік - це другий випадок на території Харківщини. Перший - зафіксували у харків'янина, який рік назад побував у африканських країнах і привіз малярію додому. Попри те, що у листопаді минулого року він проходив лікування, через рік у нього стався рецидив і захворювання повернулося.

За останні десять років на Харківщині два випадки малярії закінчилися легально.

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Менеджер сайта