Медики попереджають про часті випадки захворювання на вірусний гепатит

26.07.2018 13:28 Суспільство
Фото: ThePinsta Фото: ThePinsta

За 6 місяців поточного року у Харкові зареєстровано 234 випадки захворювання на гострий вірусний гепатит. Про це повідомили в Харківському міському центрі здоров'я.

За даними центру, з початку року в місті зафіксовано 234 випадки захворювання на гострий вірусний гепатит, тоді як за 6 місяців 2017 року — 114. З них на вірусний гепатит А захворіли 122 людини (у 2017 році — 34), на вірусний гепатит В — 81 особа (55), на вірусний гепатит С — 31 особа (25).

Також з початку року в Харкові зафіксовано 340 випадків захворювань на хронічний вірусний гепатит, з них: на вірусний гепатит В — 59 людей (у 2017 році — 59), на вірусний гепатит С — 281 особа (232).

Довідка

Гепатит — це запалення печінки, викликане, в основному, вірусною інфекцією. Існує п'ять основних вірусів гепатиту, названі типами A, B, C, D і E. Вірусні гепатити підрозділяються на дві групи.

До першої групи належать гепатити А і Е, заразитися якими можна при вживанні інфікованої води або продуктів харчування, а також через брудні руки.

До другої групи належать гепатити B, C, D, які передаються статевим, трансплацентарним (від матері до плоду), побутовим шляхами, при лікувально-діагностичних маніпуляціях забрудненими медичними інструментами, при проведенні косметологічних процедур нестерильним інструментом тощо.

Медики зазначають, що найбільшу небезпеку становлять хронічні вірусні гепатити В і С, запізне діагностування і лікування яких може призвести до цирозу або раку печінки.

Микола Мельник