Медики прогнозують в області новий грип, від якого немає ефективних ліків

07.10.2016 08:14 Суспільство
Фото з соцмереж Фото з соцмереж
Разом із холодами через кілька місяців в Україні, а заразом і на Харківщині, може з’явитися відносно новий штам грипу.

Щороку на території України домінують різні види інфекційних захворювань. У минулому році – це каліфорнійський грип, а цього року, за припущеннями імунологів, домінуватиме вірус А/Гонконг (H3N2).

Першу хвилю грипу очікують у грудні. Про це повідомила завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського (м. Київ) Алла Мироненко.

–  Вірус не новий за своїми антигенними характеристиками. Що це означає для населення? Це означає, що імунітету саме до цього штаму в населення немає, – розповіла спеціаліст. – Тому люди, які належать до групи ризику, а це люди старше 65 років, люди з хронічною патологією, діти від шести місяців до п’яти років, школярі, – потребують щеплення протигрипозною вакциною.

Вірус А/Гонконг був виділений уперше в 2014 році. За словами медиків, така інфекція небезпечна тим, що може викликати різні ускладнення, такі як пневмонія, бронхіт, а також загострити хвороби (бронхіальна астма та серцево-судинні захворювання).

– Будь-який грип має важкий перебіг і дає ускладнення та може викликати інші небезпечні бактеріальні захворювання, наприклад такі, як пневмонія чи отит,  – розповів педіатр  Андрій Пеньков. – Вірус А/Гонконга відомий медицині, тому сучасна противірусна вакцина буде «містити» у собі цей вірус, адже його передбачили.

Але, за словами спеціаліста, невідомо, як цей грип буде поводитися. До того ж, до сучасних протигрипових та противірусних препаратів він досить стійкий. Тому у медиків є деякі побоювання, що ефективних препаратів від даного грипу не знайдеться.

–  Кількість сприйнятливих громадян до цього виду грипу зросте, тому рекомендуємо робити щеплення, –  розповіла завідувач відділу організації епідеміологічних досліджень Харківського обласного лабораторного центру Тетяна Карлова. – Відмітна особливість грипозних вакцин у тому, що їх виготовляють щороку з урахуванням тих штамів, які циркулюватимуть у країні за прогнозами вірусологів.

За словами спеціаліста, щеплення на 100 % не позбавлять від захворювання, але допоможуть вберегтися від летального результату і важких ускладнень.

Через небезпечне інфекційне захворювання закрили всі школи у Люботині

А от купити новостворену вакцину поки що неможливо. За словами епідеміолога, зараз Інфлувак і Ваксигрип, призначені для щеплення в новому сезоні, проходять лабораторні дослідження при МОЗ. У харківські аптеки препарат надійде орієнтовно у середині жовтня, ціна протигрипозної вакцини становитиме 100–150 грн.

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта