На Харківщині розпочнеться заборона на вилов раків

12.08.2023 17:34 Суспільство
Фото: ілюстративне Фото: ілюстративне

В період з 15 серпня по 30 вересня на території Харківської області розпочинається друга линька раків та встановлюється заборона на їх вилов. 

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на інформацію Харківського рибоохоронного патруля.

«Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця», - зазначили у рибоохоронному патрулі.

За вилов раків під час заборони на порушника може чекати штраф - 170 грн, а також штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів.

Нагадуємо, що у Харківській області на період воєнного стану заборонено використання маломірних суден та вилов риби. Відповідне рішення 24 червня 2022 року ухвалила Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській області.

Головні новини Харківська область читайте в нас на сайті.

Автор: Ксенія Карпенко