На Харківщині за добу сапери знешкодили понад 70 ворожих боєприпасів

05.12.2023 12:55 Суспільство
Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування

У Харківській області 4 грудня сапери виявили та знешкодили 71 одиницю ворожих мін, вибухівок та боєприпасів.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу ДСНС України в Харківській області.

Піротехнічними розрахунками ДСНС проведено обстеження близько 5,9 га території, з них 699 квадратних метрів за допомогою машин механізованого розмінування, 2,8 км ліній електропередач та 8 приватних домогосподарств.

До робіт залучались 32 піротехнічні розрахунки ДСНС у складі 161 сапера та 69 одиниць техніки.

Розмінування у Харківської області, працюють сапери

Щодня розрахунки саперів проводять роботи із знешкодження боєприпасів / Фото Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування

Всього з початку бойових дій піротехніки ДСНС обстежили близько 4200 га території, 289,1 кілометра автомобільних доріг, 2951 кілометр ЛЕП, 159,5 кілометра залізничних колій та 221,1 кілометра газопроводів. Виявлено та знешкоджено 85 тисяч 589 ВНП.

Нагадаємо, наразі у Харківській області погодні умови ще дозволяють проводити розмінувальні роботи у запланованих раніше об’ємах.

Нагадаємо також, що нещодавно рятувальникам Харківщини передали першу в Україні машину для підготовки ґрунту до розмінування.

Також ми повідомляли, що у Харківській області пройти навчання за професією сапер можна у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Автор: Галина Гришко