На Харківщині за добу сапери знищили понад півсотні ворожих боєприпасів

22.11.2023 11:22 Суспільство
Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування

У Харківській області 21 листопада піротехнічні розрахунки ДСНС обстежили близько 5 га території та знешкодили 57 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Як пише «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу ДСНС України в Харківської області, один гектар розмінували за допомогою машин механізованого розмінування.

Сапери обстежили 3 кілометри ліній електропередач та 3 приватних домогосподарства у Харківському, Ізюмському, Куп’янському, Богодухівському та Чугуївському районах області.

піротехнік ДСНС з боєприпасом

До робіт залучався 31 піротехнічний розрахунок ДСНС у складі 156 саперів та 67 одиниць техніки.

У ДСНС України в Харківській області нагадують, що у разі виявлення підозрілого предмета або вибухівки одразу повідомте за номером телефону — 101.

Категорично забороняється:

  • торкатися предмета і пересувати його;
  • користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Розмінування, Харківська область, листопад 2023

Нагадаємо, наприкінці жовтня рятувальникам Харківщини передали першу в Україні машину для підготовки ґрунту до розмінування.

Також ми повідомляли, що у Харківській області пройти навчання за професією сапер можна у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Автор: Галина Гришко