Нормальної землі для учасників АТО у Харкові немає - експерт

03.02.2016 16:10 Суспільство
Фото: economics.unian.net Фото: economics.unian.net

У Харкові нормальні ділянки землі у великому дефіциті, а черга на їх отримання досить велика.

Норма, згідно з якою учасники бойових дій має право на отримання землі, існує в законі давно. На землю претендують не тільки учасники антитерористичної операції на Донбасі, але й військові, які пройшли Ірак, а також інші збройні конфлікти.

- На сьогоднішній день до законодавства не внесено змін, які б давали учасникам АТО першочергове право на отримання землі, - зазначає виконавчий директор агенства нерухомості Андрій Нерознак. - Коли учасники бойових дій в Іраку намагалися отримати землю, то їм приходила відповідь, що вони 700 в черзі. Тобто існує кілька черг: першочергове і загальна.

За словами фахівця, земля має цінність, якщо поруч є інфраструктура і до ділянки підведені комунікації. А ділянка, виділена посеред поля, в яру або в промзоні, для її власника попросту економічно не вигідна.

- Просто земля у полі не має ніякої цінності. Там навряд чи хтось із бійців зможе сам побудуватися, зробити дорогу, провести всі комунікації, таку ділянку навряд чи можна буде продати. Перед тим, як нарізати землю, потрібно спланувати, де буде проходити вулиця, де лінія електропередач і т. д, - підкреслює експерт.

ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ПІД ХАРКОВОМ ОТРИМАЮТЬ УЧАСНИКИ АТО

Крім цього, за оцінками фахівців з нерухомості в Харкові вільної землі практично не залишилося.

- Якщо зайдете на сайт земельного кадастру, де відзначені вільні ділянки землі, то побачите, що їх практично немає. Харків розібраний, тільки в чиїх руках земля незрозуміло, - відзначає віце-президент Асоціації фахівців нерухомості України, голова комісії

з нерухомості та інвестицій Харківської філії Європейської бізнес асоціації Ігор Балака.

Юлія Міронюк

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта