Патріотичні флешмоби, ярмарки, велопробіги: вся Харківщина вдягнулась у вишиванки (фото)

18.05.2023 18:26 Суспільство
Фото: Слобідський край Фото: Слобідський край

18 травня Харківська область відзначила свято, покликане зберегти традиції та генетичний код українського народу – День вишиванки.

Як пише «Слобідський край», сьогодні у вишиванках аграрії і посадовці, вчителі і будівельники, лікарі, військові, школярі і студенти – у всіх громадах Харківської області

Силами комунальних працівників на центральній площі міста Куп'янськ до Дня вишиванки було відновлено слобожанський орнамент.

Куп'янськ, Харківська область. Слобожанський орнамент

У Балаклії молодіжною радою при Балаклійській міській раді було проведено патріотично-інтерактивну гру «Я люблю Україну» на базі молодіжного ХАБу Cube youth hub. Учні Вербівського ліцею та Балаклійського ліцею №2 показали свої знання з української мови та культури, змагаючись у турнірах.

Балаклія, Харківська область. День вишиванки 2023

Фото: Балаклійська міська військова адміністрація

У Чугуєві свято розпочалось велопробігом по вулицях міста, в якому взяли участь як досвічені представники спортивної громадськості, так і юні початківці велосипедних подорожей. Фінішував пробіг в Центральному сквері, де, власне, і відбулося яскраве святкування Дня вишиванки.

Тут можна було фотографуватися в українських національних костюмах, написати побажання нашим захисникам, попрактикуватися у плетінні маскувальної сітки, яку організатори назвали «Вишиванка для ЗСУ»

Чугуїв, Харківська область. День вишиванки 2023

У місті Первомайський до Дня вишиванки працівники прийшли на роботу святково вдягнені в улюблені вишиванки.

Первомайський, Харківська область. День вишиванки 2023

Фото: Микола Бакшеєв, голова Первомайської громади

До всеукраїнського флешмобу долучилася Борівщина. Борівська селищна військова адміністрація, селищна рада, колективи установ та організацій громади, старостати долучилися сьогодні до всеукраїнського флешмобу - одягнули вишиванки на знак єдності всього народу, адже наша вишиванка – це унікальний, потужний оберіг, у якому зафіксовано генетичний код української нації.