Переселенці створюють нові робочі місця на Харківщині

Переселенці створюють нові робочі місця на Харківщині

фото Юлії Шматченко

25 переселенців отримали чималі гроші на відкриття свого бізнесу на Харківщині.

Конфлікт на Донбасі змінив життя багатьох тисяч українців. У кожного «перезавантаження» своя історія. Одні, вимушено змінивши місце проживання, повністю залежать від соціальних виплат та гуманітарної допомоги, а інші шукають шляхи своєї самореалізації. Саме серед другої категорії - 25 переселенців, які нещодавно отримали гранти від ПРООН.

За словами першого заступника Департаменту з підвищення конкурентноспроможності регіону Харківської облдержадміністрації Дениса Ткачова, у регіоні тільки за офіційними даними перебуває близько 210 тис. переселенців, а за даними ООН - понад 400 тис. осіб.

- Для нашої області це велике навантаження. Ми дуже раді, що нам допомагають міжнародні партнери. На Харківщині вже реалізовано кілька проектів, спрямованих на створення умов для життя переселенців, зокрема - реконструкції житла та об'єктів соціальної сфери. Тепер ми вийшли на наступний етап роботи - допомога в працевлаштуванні. Ми повинні створити такі умови, в яких тимчасово переміщені особи зможуть самостійно забезпечити себе. І розвиток підприємницької діяльності - одне з найбільш ефективних рішень цього питання, - зазначив чиновник.

БЕЗРОБІТТЯ ЗМУСИЛО ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ ВІДКРИТИ СВОЮ СПРАВУ В ІЗЮМІ 

ПРАЦЕВЛАШТОВУВАТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ СТАЛО ВИГІДНО

Загальна сума «Програми малих грантів ПРООН: підтримка підприємництва серед ВПО і місцевого населення Донецької та Луганської областей» склала понад 3 млн грн. Сума одного бізнес-проекту коливалася від 50 до 225 тис. грн - залежно від кількості створених робочих місць. Серед найпопулярніших напрямків — сфера послуг.

- Такі ініціативи доводять, що переселенці не є тягарем для держави. Це економічний, трудовий, інтелектуальний і культурний потенціал, який держава повинна використовувати на повну силу, - впевнений один з переможців «Програми малих грантів ПРООН» Руслан Беретелі, який вирішив у Харкові відкрити свою справу з утеплення приміщень. За фахом Руслан — юрист, два роки тому через війну переїхав з Горлівки до Харкова.

Юлія Міронюк

 

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ