Переселенці створюють нові робочі місця на Харківщині

11.02.2016 11:35 Суспільство
фото Юлії Шматченко фото Юлії Шматченко
25 переселенців отримали чималі гроші на відкриття свого бізнесу на Харківщині.

Конфлікт на Донбасі змінив життя багатьох тисяч українців. У кожного «перезавантаження» своя історія. Одні, вимушено змінивши місце проживання, повністю залежать від соціальних виплат та гуманітарної допомоги, а інші шукають шляхи своєї самореалізації. Саме серед другої категорії - 25 переселенців, які нещодавно отримали гранти від ПРООН.

За словами першого заступника Департаменту з підвищення конкурентноспроможності регіону Харківської облдержадміністрації Дениса Ткачова, у регіоні тільки за офіційними даними перебуває близько 210 тис. переселенців, а за даними ООН - понад 400 тис. осіб.

- Для нашої області це велике навантаження. Ми дуже раді, що нам допомагають міжнародні партнери. На Харківщині вже реалізовано кілька проектів, спрямованих на створення умов для життя переселенців, зокрема - реконструкції житла та об'єктів соціальної сфери. Тепер ми вийшли на наступний етап роботи - допомога в працевлаштуванні. Ми повинні створити такі умови, в яких тимчасово переміщені особи зможуть самостійно забезпечити себе. І розвиток підприємницької діяльності - одне з найбільш ефективних рішень цього питання, - зазначив чиновник.

БЕЗРОБІТТЯ ЗМУСИЛО ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ ВІДКРИТИ СВОЮ СПРАВУ В ІЗЮМІ 

ПРАЦЕВЛАШТОВУВАТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ СТАЛО ВИГІДНО

Загальна сума «Програми малих грантів ПРООН: підтримка підприємництва серед ВПО і місцевого населення Донецької та Луганської областей» склала понад 3 млн грн. Сума одного бізнес-проекту коливалася від 50 до 225 тис. грн - залежно від кількості створених робочих місць. Серед найпопулярніших напрямків — сфера послуг.

- Такі ініціативи доводять, що переселенці не є тягарем для держави. Це економічний, трудовий, інтелектуальний і культурний потенціал, який держава повинна використовувати на повну силу, - впевнений один з переможців «Програми малих грантів ПРООН» Руслан Беретелі, який вирішив у Харкові відкрити свою справу з утеплення приміщень. За фахом Руслан — юрист, два роки тому через війну переїхав з Горлівки до Харкова.

Юлія Міронюк

 

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта