Підприємці області зможуть отримати безвідсотковий кредит

23.02.2017 09:17 Суспільство
Фото із соціальних мереж Фото із соціальних мереж
Депутати облради 23 лютого на черговій сесії прийняли проект рішення щодо затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету, що виділяються для мікрокредитування суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Як ідеться у тексті проекту, кошти обласного бюджету використовуються для надання фізичним та юридичним особам, що є суб’єктами малого і середнього підприємництва та зареєстровані на території Харківської області, мікрокредитів для виробництва, переробки і збуту виробленої продукції, придбання техніки, обладнання, інноваційних та енергозберігаючих технологій, будівництва і реконструкції виробничих приміщень, надання послуг, у тому числі у сфері сільського зеленого туризму відповідно до Закону України  «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» .

Не може бути профінансовано за рахунок коштів обласного бюджету купівлю/оренду квартир та іншу житлову нерухомість, легковий пасажирський автотранспорт, купівлю речей особистого споживання, навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації (навчання на курсах, тренінгах тощо). Крім того, кошти обласного бюджету не можуть бути використані на погашення раніше оформлених кредитів або фінансових зобов’язань та на придбання товарів для подальшої їхньої реалізації.

Надання коштів обласного бюджету суб’єктам малого і середнього підприємництва здійснюється шляхом конкурсного відбору бізнес-планів на зворотній основі під заставу майна.

Детальніше читайте тут.

Нагадаємо, представники малого та середнього бізнесу можуть спробувати поборотися за мікрокредит, який видає Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва. Мікрокредитування на два роки, безвідсоткове, під заставу будь-якого майна. Як пояснила директор фонду Ксенія Лухіна, воно стане у пригоді тим, хто в основному вже розвивається. Скажімо, підприємцю не вистачає на ремонт техніки, матеріали тощо. Максимальна сума кредиту, яку він може просити, – це 200 тис. грн. Із власне правилами та порядком надання цього мікрокредитування невдовзі можна буде ознайомитися на сайті ХОДА.

Більше по темі читайте тут: ВІДКРИЮ БІЗНЕС НА СЕЛІ: ДЕ ШУКАТИ ПІДТРИМКУ МАЙБУТНЬОМУ ПІДПРИЄМЦЮ

Тетяна Лісна

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта